Zlepšete si svoji kondičku a buďte tak lepším cyklistou

Cyklistická sezóna už začala a vy nestíháte? Máte slabou kondici na delší vyjížďky na kole? Musíte to zkusit dohnat. Zima je poměrně dlouhé období, a pokud přes toto dobu nesportujete, jistě to bude na vaši fyzičku mít vliv. Ukážeme vám, jak na to, a zároveň vám poradíme, jak se příští rok lépe připravit.

Jak dohnat slabou fyzičku ještě letos?

Pokud jste zimu zanedbali, zkuste na sobě začít pracovat alespoň teď. Co se týče prvního pravidla, nepřepalte začátek. Ano toto se říká u běhu, ale platí to i v cyklistice. Nemůžete vyrazit poprvé na kolo a hned ujet 70 kilometrů. Buď by se vám to vůbec nepovedlo, nebo byste byli na druhý den velmi zničení. Bolelo by vás celé tělo a nemohli byste se ani postavit na nohy.

První vyjížďka aneb lehký začátek

Záleží na tom, jaké trasy jste jezdili loňský rok. Pokud jste poměrně v začátcích, začnete s první vyjížďkou 10 km. Pokud jste zdatnější, nebojte se několik kilometrů přidat. Nikdy si však nenastavujte laťku na úrovní vaší poslední jízdy minulého roku.

Postupem času si navyšujte své cíle

Při dalších vyjížďkách pomalu přidávejte několik kilometrů navrch. Vždy stačí přidat například tři kilometry. Ovšem vaše další vyjížďky nesmí proběhnout až za měsíc od té první. Jezděte na kole alespoň dvakrát týdně. Pokud vám nevyjde počasí, vůbec to nevadí. Můžete zkusit rotoped nebo jinou sportovní aktivitu.

Co dělat přes zimu, abyste nezakrněli?

Zimní nicnedělání má spoustu nevýhod. Jednou z nich je právě to, že ztratíte kondičku. Věnujte se v zimě i jiným sportům.

Jaké sporty jsou přes zimu ideální?

  • Plavání – to vám pomůže protáhnout a rozhýbat celé tělo, ale také zlepšit kondici.
  • Fitcentrum – kupte si permanentku do fitcentra a začněte jezdit na rotopedu. To vám velmi dobře kolo nahradí.
  • Kardio cvičení – Kardio cvičení je na zlepšení fyzičky velmi účinné. Na trhu naleznete spoustu skupinových cvičení, u kterých si dáte do těla. Pokud se stydíte, pusťte si na internetu nějaké cvičení, podle kterého budete cviky provádět.

Venkovní zimní sporty

Pokud neradi trávíte čas někde zavření, zlepšete si fyzičku například lyžováním či jízdou na snowboardu. Oblíbené jsou také běžky, díky kterým si můžete udělat výlet, jako na kole. Vyrazit můžete také bruslit na led.
Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..