Zimná cyklistická bielizeň

Jazdiť na bicykli v lete je jednoduché. Stačia vám nejaké kraťasy a tričo s krátkym rukávom a aj keď sa spotíte, nič sa nedeje. V letných horúčavách oblečenie ľahko uschne. No spotiť sa na jeseň alebo v zime, to zaváňa silným prechladnutím a v horšom prípade seknutím v krížoch, ako sa hovorí problémom s medzistavcovými platničkami. Kvalitná bielizeň je alfou a omegou cyklistiky v chladnejšom počasí.

Studené, sychravé a nepríjemné počasie vás môže zastihnúť aj uprostred leta. Sám som sa o tom presvedčil počas augustovej dovolenky v Českej Kanade v roku 2014. Počas dvoch týždňov pobytu v tomto krásnom kraji sme na prstoch jednej ruky mohli spočítať dni, kedy bolo naozaj krásne. Inak teploty vždy pod dvadsať stupňov, vietor a dážď veľmi často.

Teplá bunda i kalhoty, čelenka pod přilbou, rukavice.
Teplá bunda i kalhoty, čelenka pod přilbou, rukavice.

Mali sme vtedy šťastie. Používame funkčné cyklistické oblečenie, nejaké teplejšie veci sme si viezli so sebou na dvojtýždňový pobyt. A počas neho sme vystihli akciu predaja cyklooblečenia v tamojšom Lidli. Takže sme dokúpili, čo sme potrebovali, aby sme na letnej dovolenke netrpeli zimou.

Okrem trička s dlhým rukávom a bundy sme nosili aj dlhé cyklistické nohavice a rukavice, ale nie tie letné otvorené, ale plné, na celú ruku. Dobre padla občas aj čelenka pod prilbu, aby nám nemrzli v tomto čudnom lete uši. Najmä pri zjazde z kopcov sme si čelenky aj rukavice veľmi pochvaľovali.

No najviac nám pomohla funkčná zimná cyklistická spodná bielizeň.

funkčné tričko s dlhým rukávom

Pod vrchné tričko som nosil spodné tričko s dlhým rukávom. Hoci niektorí ľudia ohŕňajú nos nad funkčným vybavením z Lidlu, ja si nemôžem sťažovať. Dobre sa oblieka, dobre sa nosí a dobre plní svoju funkciu. Obsahuje viaceré zóny so zmenenými vlastnosťami, takže dobre hreje, dobre odvádza pot a na exponovaných miestach je dobre odvetrané, alebo na lakťoch zosilnené.

dlhé spodné nohavice

Hoci tričko som nosil relatívne často, funkčné zimné spodné nohavice som mal na sebe len občas. Podľa mňa sa nevyplatí ich nosiť, ak teploty neklesnú pod desať stupňov Celzia. Lebo inak sa cyklista zbytočne potí.

Priateľka má rovnakú výbavu, len inú veľkosť.

dámske tričko funkčné

dámske dlhé nohavice cyklistické

Tak ako majú tričká zosilnené lakte, tak nohavice zase hrubšou vrstvou chránia kolená pred prechladnutím.

S takouto výbavou sa nemusíte báť jazdiť na bicykli aj keď sa vonku ochladí. Funkčná spodná bielizeň, na to funkčné teplé nohavice aj tričko s dlhým rukávom a prípadne bunda, ktorú si na obed, keď je najteplejšie, dáte dolu. Dlhé rukavice, teplé ponožky a čiapka alebo čelenka pod prilbu a neprekvapí vás ani keď sa popoludní ochladí a niekde sa chvíľu zdržíte. S týmto oblečením sa nemusíte báť zabrať do kopca, že sa spotíte a potom počas prestávky prechladnete. Funkčné oblečenie dobre odvádza pot, nič mokré vás na tele nechladí.

Ak jazdíte len rekreačne, môže byť pre vás funkčné zimné oblečenie z Lidlu zaujímavou voľbou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..