Za cyklistikou jedině na Vysočinu

Cyklistika je v Česku oblíbeným sportem. Její obrovskou výhodou je, že se dá provozovat opravdu kdekoliv. V některých koutech naší malé republiky jsou pro ni ovšem vhodnější podmínky než v jiných.

Vhodné podmínky je samozřejmě zcela subjektivní termín. Příležitostným cyklistům budou plně vyhovovat rovné pláně jižní Moravy. Ti, kdo milují divoké tratě, si užijí Vysočinu. Zamluvte si ubytování na Vysočině a prožijte aktivní dovolenou v Česku!

Vysočina má k rovinatému kraji hodně daleko

Vysočina je pravým opakem jižní Moravy, rovinku zde téměř nepotkáte – a o to právě jde! Užijete si jízdu kopcovitým terénem a krásné výhledy. I když je na kole sjízdná celá Vysočina, doporučujeme orientovat se na oblast Žďárských vrchů. Zaujme vás nejen úžasnou krajinou.

Žďárské vrchy jsou obsypané malými vesničkami, kde si připadáte doslova jako na konci světa. Dovolená na Vysočině vás přesvědčí, že i v Česku máme nádhernou přírodu, která stojí za obdivování třeba právě ze sedla vašeho kola.

Nadšení budou milovníci drsných terénů

Silniční cyklistika se dá provozovat prakticky kdekoliv, Vysočina má však jednu specialitu – traily pro horskou cyklistiku. Pokud stojíte o tento typ cyklistiky, doporučujeme najít si přímo ubytování v Novém Městě na Moravě. V místní Vysočina aréně si můžete projet lesní singletracky různých obtížností a prohlédnout si tratě, na kterých se jezdí světové poháry v horské cyklistice, jež se zde konají.

Další podobné tratě se aktuálně budují u Vírské přehrady, zhruba 25 km od Nového Města na Moravě. Na rozdíl od těch novoměstských není plánované žádné značení, takže budou ještě trochu drsnější. Do budoucna se počítá s tím, že by vás na start dovezl shuttle bus a mohli jste si zde zapůjčit držák na telefon či navigaci. Na Vysočině bude ráj cyklistiky!

Naplánujte si svou letní dovolenou již nyní

Zahraničním dovoleným letos situace nejspíš přát nebude, proto neváhejte a naplánujte si svou dovolenou v Česku již nyní. Zapátrejte po ubytování na Hotel.cz. Chcete-li se ubytovat přímo doslova u vjezdu na singletrack, zaměřte se na novoměstský Hotel Ski.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..