Prehľad v cykloservise jedna radosť

Aj bicykel je len stroj a používaním sa kazí. Nie často, ale občas naše tátoše od nás dostanú zabrať a preto nie je od veci robiť pravidelný servis a občas musíme podstúpiť aj náročnejšiu opravu. Kým výmenu lanka alebo deravej duše zvládnem sám, tak celkom často navštevujem rôzne cykloservisy. Najmä na dovolenke. Vždy si vyhradím jeden deň na to, aby som si nechal skontrolovať dôkladne svoj bicykel a prípadne opraviť, čo treba.

Celkom sa mi osvedčil nasledovný postup. Pár dní pred odcestovaním na dovolenku si vyhliadnem na internete cyklopredajne a cykloservisy v mieste, kde budem tráviť dovolenku. Potom si ich omrknem počas niektorého výletu. No a keď si vyberiem „ten svoj“, tak ho navštívim. Prídeme na bicykloch, požiadam o kontrolu oboch bicyklov (môj aj priateľkin) a výmenu dielov, o ktorých viem, že to potrebujú. Raz sú to brzdové špalíky, inokedy to má plášť takmer za sebou. Samozrejme nechám skontrolovať reťaz a prevody, docentrovať kolesá a poprosím servismana, aby sa pozrel na to, čo by podľa jeho názoru bolo treba vyriešiť. Informujem ho, ako a kde jazdíme, že je to okolo tisíc kilometrov ročne a keď nám odhadne cenu a čas, ideme do mesta. Väčšinou stihneme dobrý obed a aj prechádzku po centre. Len raz sa mi stalo, že mi chlapík zavolal, že sa oprava predĺži.

sklad

Samozrejme než zverím oba bicykle do rúk neznámeho človeka (jeho povesť som si ale overil na internete), chvíľu s ním pobudnem v jeho prevádzke. Tá veľa napovie o jeho prístupe k bicyklom a zákazníkom. Ak má všetko prehľadne uložené v regáloch a označené, ak nič nemusí hľadať, tak je moja dôvera väčšia. Stačí sa spýtať, či má spätné zrkadlo, blikačky, špeciálny držiak na bidon a vidíte, či tápe po svojej predajni alebo vie presne, kde má ten komponent uložený, siahne do police na regále a ukáže vám, či sa vám hodí.

Kvalitné policové regále bezpečne chránia uložený materiál a umožňujú rýchlu a presnú orientáciu v sklade. Takže som si jeden malý regál zaobstaral aj pre seba. Tiež sa mi pomaly nahromadilo pár prvkov výbavy a tiež čistiace a mazacie spreje mám prehľadne uložené hneď vedľa svojich bicyklov.Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..