Na kole do práce aneb zdraví je zdraví!

Venku už na nás pomalu dýchá jaro, a tak je potřeba začít pro své tělo něco dělat. Řeč je například o sportování, abyste se udržovali v kondici. Pokud vás žádný sport nenapadá, pak jste s největší pravděpodobností dostatečně dlouho nepřemýšleli. Proč nevyzkoušet jízdu na cyklistickém kole? Jestliže vás nenapadá, kde byste jezdili, máme pro vás řešení. Jezdit totiž můžete i do svého zaměstnání. V následujících odstavcích si povíme, proč je dobré jezdit do zaměstnání na kole.

V první řadě nemusíte řešit městskou hromadnou dopravu, jestliže nemáte vlastní automobil. Ačkoliv se určitě při jízdě na kole budete potit, rozhodně se tento proces nedá srovnávat s lidmi v autobuse nebo v tramvaji, zvlášť v letních měsících. Mimo jiné vás nemusí trápit ani dopravní zácpy. Záležet bude tedy na vás v kolik hodin vyrazíte do práce. Na jízdním kole se vám tak nestane, že přijedete z nějakého důvodu pozdě, ať už se to týká dopravní nehody nebo zácpy, jak jsme již naznačovali výše. Jízdní kolo má bezesporu obrovské výhody, jen je musíte objevit.

Spojíte povinnosti s příjemným. Do práce zkrátka musíte, proč tedy nespojit tyto dvě věci? Ušetříte svůj drahocenný čas, který byste jinak museli investovat do cvičení nebo jízdy na kole, ovšem po pracovní době. Pokud máte navíc své zaměstnání trochu dále od svého bydliště, tím lépe. Vaše projížďka bude dostatečně dlouhá na to, abyste vašemu tělu dodali tu správnou námahu. Cestu si navíc vždy můžete prodloužit, jestliže se vám zdá krátká. Záležet bude na vás a vašich schopnostech. Musíte myslet na to, že v práci jistou fyzickou aktivitu taktéž vykonáte.

Úspora finančních prostředků

Vezměte si kalkulačku a schválně si vypočítejte částku, kterou dáváte měsíčně za městskou hromadnou dopravu nebo automobil. Jakmile tuto částku uvidíte, určitě naleznete v jízdě na kole jistou úsporu finančních prostředků. Mimo jiné spojíte povinnost, úsporu finančních prostředků a zdraví do jedné skupiny. Tento důvod patří bezpochyby mezi ty vůbec hlavní, proč jezdit na jízdním kole do svého zaměstnání. Nemáte-li vlastní jízdní kolo, zkuste do něho pár tisíc korun investovat. Investice se vám během několika málo měsíců vrátí nazpět.

Další důvod je spíše pro něžné pohlaví. Jízda na kole vám pomůže s vyrýsováním postavy neboli jinými slovy vám pomůže s hubnutím. Samozřejmě je potřeba se dále zaměřit i na jiné kroky, mezi které patří i správný jídelníček, ale sport patří k hlavním činnostem, které vám mohou významně pomoci. Při jízdě na jízdním kole tak šetříte svůj čas, o čemž jsme rovněž hovořili v předchozích odstavcích. Zvlášť pro ženy, které mají sedavé zaměstnání je kolo tou správnou volbou. Jízdní kolo střední třídy se dá dnes pořídit za pár tisíc korun a vydrží vám i několik let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..