Jak promazat řetěz na kole

Máte už kolo nachystané na jarní sezónu? Pokud ano, nezapomněli jste si vyčistit a promazat řetězy? Promazání řetězu je činnost, která by se měla provádět pravidelně. Tato činnost vám zabere pouze několik minut, proto je vhodné na ní nezapomínat. Nejlepší by bylo, kdybyste tuto činnost prováděli před každou jízdou. Pokud ale jezdíte na kole každý den do práce, je logické že tuto činnost před každou vyjížďkou provádět nebudete. To ale neznamená, že ji vynecháte už napořád. Právě proto, že kolo tak často využíváte je mazání řetězu velmi podstatné.

Prvotní příprava

Před samotným mazáním je důležité řetěz pořádně vyčistit. Pokud byste řetěz mazali bez vyčištění, akorát tak by se na něj nalepila další špína, což by celý řetěz zničilo. Jestliže si nechcete kupovat drahé přípravky, můžete svůj řetěz očistit pouze suchým hadrem a kartáčkem, aby na něm nezůstala žádná špína. Pokud vám nevadí do svého kola něco málo investovat, kupte si čistič ve spreji. Jednoduše pak špínu vystříkáte pryč a řetěz bude čistý. Prodávají se také přímo speciální kartáče na čištění řetězu.

Samotné mazání

Nejdříve si musíte sehnat olej, kterým řetěz budete mazat. Existuje několik druhů, ale klidně vám postačí i obyčejný olej s kapátkem. Ten nakapete v přiměřeném množství a řetěz dvakrát protočíte. Následně olej nechte chvíli působit a přebytek setřete hadrem. Jakmile byste tam nechali velké množství oleje, snáze by se zde opět zachycovala špína a prach.

Existují také oleje k namazání řetězu ve spreji. Záležet bude na vás, nikdy však nepoužívejte kuchyňský olej. Ten na kola není vůbec vhodný. Na trhu můžete objevit i tuhá maziva na cyklistický řetěz. Olej či jiné mazací prostředky a přípravek na očištění řetězu si můžete zakoupit jak v kamenných prodejnách, tak v různých e-shopech. Nezapomeňte, že mazat byste měli pravidelně, aby vám řetěz nevrzal a nezanášel se špínou. Je to také prevence vzniku koroze, která řetěz u kola velmi často napadá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..