Eurosport: reklama na Slovensko

Televízne prenosy z cyklistických pretekov pozerám rád aj preto, že okrem vynikajúcich športových výkonom môžem vidieť aj prekrásne kraje a kultúrne a historické pamiatky. Tour de France, Vuelta Espaňa, preteky okolo Británie ale aj okolo Turecka nám tak dávajú možnosť nahliadnuť do krás krajiny. A v prestávkach vidíme reklamy na iné krajiny, ktoré nás na návštevu lákajú.

Teraz sa medzi reklamami krajín objavilo aj Slovensko! Na zahraničných televíznych kanáloch máte možnosť vidieť tento reklamný šot v angličtine:


Na záver pôsobivej upútavky je odkaz na webovú stránku http://www.slovakia.travel/. Vo viacerých jazykoch si záujemca o návštevu našej krajiny môže prečítať informácie o destináciách, ubytovaní, kultúrnych pamiatkach či možnostiach športového vyžitia alebo relaxačných pobytov.

Samotná stránka o tomto 31 sekundovom šote píše:

Cieľom kampane je predstaviť Slovensko širokej verejnosti v 54 krajinách s dosahom na 60 miliónov divákov prostredníctvom 30-sekundového reklamného spotu. Odvysielaný bude 180-krát počas prestížnych športových podujatí. Spot je prierezom ponuky Slovenska ako celoročnej dovolenkovej destinácie, doplnený je anglickým komentárom a pôsobivou hudbou. Na francúzskych okruhoch bude doplnený titulkami vo francúzštine.

Prezentáciu na TV kanáli Eurosport v minulosti využili mnohé európske štáty, mestá aj regióny ako Chorvátsko, Česko, Bulharsko, Poľsko, Portugalsko, Írsko, Grécko, Švajčiarsko, Španielsko, Cyprus, Čierna Hora, Madrid, Andalúzia. Prostredníctvom Eurosportu sa ale predstavili aj exotickejšie krajiny – Spojené Arabské Emiráty, Južná Afrika, Japonsko, Maroko, Brazília, Thajsko, India, Mexiko, Čile a mnoho ďalších zaujímavých turistických destinácií.

Človek má sto chutí zvolať „Konečne!“ Konečne sa o Slovensku bude hovoriť vo svete a budú ľudia vidieť, čo ponúka. No môj názor je, že reklama je to posledné, čo potrebujeme. Pokiaľ turista vystúpi z vlaku na železničnej zastávke v jednom z centier národného parku Slovenský raj a naskytne sa mu takýto obrázok:

Dedinky
Na železničnej zastávke Dedinky v Slovenskom raji vás uvíta takýto turistický rozcestník.

Alebo takto udržiavaný breh s vyhliadkou na priehradu:

Priehrada Dedinky
Vyhliadka na priehradu…

Ak vypustíme reklamu do sveta, nebodaj turisti k nám aj prídu a toto uvidia, koľko ďalších reklám a koľko peňazí bude treba na to, aby sme ich znova presvedčili, že sa na Slovensko prísť oplatí?

Preto si myslím, že reklamu za drahé peniaze treba do sveta vypustiť až vtedy, keď my, ľudia, budeme na turistov pripravení. Keď bude Slovensko na turistov pripravené. Keď tu bude upratané, keď sa nebudeme musieť báť navštíviť WC v reštaurácii. Alebo ubytovať v penzióne.

Dlhé roky tvrdím, a za tým si stojím, že na zahraničné dovolenky by mali odcestovať najmä majitelia a pracovníci ubytovacích zariadení. Aby sa konečne dozvedeli, ako sa to má robiť a ako to má vyzerať. Aby napríklad v Dedinkách pochopili, ako vyzerá všade inde ubytovanie na 10 eur na osobu a noc. Aby sa mi nestalo, že na otázku „Máte tu wifi internet?“ som dostal odpoveď: „My to nepoužívame“. Pretože mňa nezaujímalo, či to používajú, ale či to mám k dispozícii.

Pokiaľ krajina a ľudia nie sú pripravení prijať (zvýšený počet) turistov, tak takáto reklama sú len vyhodené peniaze. A možno, ako je na Slovensku často zvykom, vyhodené správnym smerom do spriatelenej agentúry, ktorá šot pripravovala. Lebo pokiaľ cesty sú deravé, parkoviská rozbité, motoresty nekvalitné a ubytovanie mizerné, je zbytočné ukazovať prekrásnu prírodu, na ktorú sa môžete pozerať len z diaľky:

Dedinky
Pohľad na Dedinky od priehradnej hrádze.

Pretože ak prídete bližšie, uvidíte napríklad toto:

Dedinky
Priehrada Dedinky

alebo toto:

Dedinky
Nočné Dedinky. Áno, to sú pavučiny na verejnom osvetlení…

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..