Uschovejte kolo tak, aby vám v bytě nezavazelo

Jestliže jste vášnivými cyklisty a bydlíte v malém bytě, můžete se setkat s problémem, který spočívá v uskladnění kol. Pokud je nemůžete odkládat ve sklepě nebo v kolárně, máte zřejmě obrovský problém. Ten musíte řešit prioritně, jinak se nebudete moct v domácnost plnohodnotně hýbat. Při správném řešení budete mít spoustu místa navíc, které můžete následně využít pro jiné věci. V první řadě je potřeba se soustředit na to, jaké máte možnosti. Chcete se dozvědět o uskladnění kol v bytech více? Následujte nás.

Na scénu přichází šalamounské řešení

Držáků do bytových prostor existuje mnoho. Ještě před tím, než se vrhnete na samotný nákup je potřeba si důkladně rozmyslet, který bude pro vaše podmínky ten správný. Záleží na vašich prostorách, počtu a velikosti jednotlivých kol. Pokud máte vysoké stropy, jedním z nabízejících řešení jsou držáky na stěnu. Ty můžete umístit buď přímo na strop nebo podél zdí. Záleží, jak se vám kola budou na daný držák umisťovat. Častěji dávají zájemci přednost stěnám pro lepší pohodlí. Jestliže se tak rozhodnete i vy, místo výšky stropu vás bude zajímat celkový prostor.

Ten by neměl být příliš malý. I přes to, že vám kolo nebude zavázet, držák a pověšené kolo vyžadují určitý prostor. V konečném důsledku však místo ušetříte. Je lepší si stanovit v domácnosti malý koutek, kde můžete umístit čtyři držáky vedle sebe pro celou rodinu. Držáky se vyrábějí ve více materiálech a variantách. Při věšení a sundávání je na držák kladena větší síla a na to je potřeba při výběru myslet.

Poškození se bát nemusíte

Budete-li pečlivě vybírat, nemusíte se bát, že by držák poškodil vaši stěnu a strop. To stejné platí i v případě kola. To se věšením a sundáváním nepoškodí. Samozřejmě je nutné tyto činnosti provádět s velikou opatrností. Pokud nebudete zacházet s kolem opatrně, můžete poničit jak zeď, tak samotné kolo. Nestyďte se říct si o pomoc dalšího člena rodiny. Vždy je to jakási jistota proti poškození.

Jestliže jste se rozhodli umístit držák na boční stěnu, nevěšte jej vysoko. Budete se tak zbytečně namáhat. Něco jiného je, když se rozhodnete pro uchycení na stropě. V tomto případě je s námahou nutno počítat. Při výběru první varianty ovšem ne, proč si tedy komplikovat práci?

Sáhnout lze i po stojanu

Další možností jsou stojany. Ty se pořizují za nižší cenu a nepotřebujete u nich vrtat do zdi. Nevýhodou je větší náročnost, co se týče prostoru. Neušetříte pomocí nich tolik prostoru, jako u držáku. Jestliže si ale vyberete rozkládací stojan, který pojme až čtyři kola, ušetříte tím alespoň malé procento prostoru oproti klasickým stojanům.

Výběr je ovšem čistě ve vaší režii. Záležet bude na prostorách, finančních možnostech a hmotnosti jednotlivých kol. V neposlední řadě, jak jsme již uváděli, se musíte soustředit na velikost jednotlivých cyklistických kol. Je potřeba rozlišovat dětská kola od těch dospělých. Ty je dobré věšet za kvalitní materiál, jinak se časem může držák nebo stojan začít ohýbat. Nikdy se nerozhodujte pro obyčejné držáky, a to ani v případě dětí. U nich se kolo častěji mění a je nutné myslet do budoucna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..