Jízdu na kole lze chápat jako dopravu i jako rekreační sport. Podle toho, jaké silnice a cesty si vybíráte, taková je míra rizika nehody a úrazu. Na silnicích si musíte dávat pozor na většinou rychleji jedoucí auta a náklaďáky, v přírodě zase na nenadálé překážky. I když se všichni snažíme úrazům předcházet, je dobré být pojištěn, následky se snášejí lehčeji.
Cestovní pojištění se vyplatí, když provozujete sport v zahraničí. Já rád jezdím na kole v pohraničí, protože mohu poznávat přírodu a užívat si jí po obou stranách hranice. Dnes jsou přejezdy ze země do země jednoduché, nikdo nehlídá ploty, nikdo nekontroluje pasy. Ale přijít k úrazu mimo naše území se může dost nevyplatit. Proto si uzavírám cestovní pojištění na celý rok, nebo když jezdím méně, tak na období letních měsíců. Pomáhá mi v tom srovnání cestovního pojištění online, vyberu si takové, které plní v mých preferovaných oblastech a nestojí zbytečně moc.
Velkou výhodou tohoto pojištění je, že když si zaplatíte například cestovní pojištění do Německa, platí i v jiných státech EU a v době jeho platnosti můžete vyrazit i na opačný konec Čech a projíždět se pak i na polských nebo slovenských cyklostezkách. Jeden výtisk pojistky vozím s sebou vždy v brašně na kole, druhý mám na penzionu, kde právě bydlím.
Velkou část pohraničí tvoří hory. Projíždět na Šumavě po české a německé straně hranice nebo v Orlických horách si zajet do Polska mi umožňuje vidět daleko více a rozšiřuje to počet kilometrů cyklotras, které mám o dovolené k dispozici. Abych si dovolenou užíval bez obav z problémů při úrazu, využívám server TopSrovnání, abych měl dobré cestovní pojištění a ještě na tom ušetřil. Nejdříve čas, protože nemusím procházet weby jednotlivých pojišťoven. A také peníze, protože si vyberu pro sebe optimální pojištění na cesty. Potom jsem na výletu bez obav, ať už jezdím se svým kolem na kterékoliv straně hranice.