Chcete zažít adrenalin? Zkroťte svůj stroj v bikeparku

Nebaví vás rovné cyklostezky zpestřené nanejvýš občas nějakou zatáčkou? Raději byste dopřáli svému tělu nějaký pořádný adrenalin? Chcete se řítit rychle z kopce, bravurně zvládat kdejakou terénní nerovnost a ještě přitom neztratit dobrou náladu? Toužíte skákat, v zatáčce se pořádně naklopit, zkrátka vyzkoušet si zda v členitém přírodním terénu zkrotíte svůj stroj nebo on zkrotí vás? Potom se vydejte do bikeparku. Je to zábava přesně pro vás.

Špičku nenajdete jinde než na Špičáku

Užít si v pořádném bike parku už nyní můžete i u nás v Čechách. Podívejte se, kde na bikeparky narazíte. První bikepark se začal budovat v roce 2006 na Šumavě, konkrétně na Špičáku. O rok později už tu otevřeli první freeridovou trať. Vedla přímo z vrcholu 1202 metrů měřícího Špičáku dolů. Nyní se bikepark na Špičáku velmi čile rozvíjí. Nabízí se zde celá řada možností od freeride jízdy, downhillu, hort shore nebo skoků. Zkrátka co kdo ráčí. Park na Špičáku se sice soustřeďuje hlavně na freeride a downhill, ovšem zkrátka nepřijdou ani příznivci skoků a sigle track. Začátečníci uvítají na rozježdění skill centrum. Tratě v šumavském bikeparku vedou jak zčásti lesem, tak také po sjezdovkách. Jsou na nich umístěny například dřevěné překážky pro zpestření. Bikepark na Špičáku dokonce patří mezi celkem 11 špičkových bikeparků, v nichž platí celosezónní jízdenka GraVity Card. Takže pokud chcete v bikeparcích skutečnou špičku, najdete ji kde jinde než právě na Špičáku.

Různé tratě pro všechny

cross-country Jaké tratě zde můžete očekávat? Například 5 Air Stone pro north shore střední a vyšší obtížnosti. Obsahuje lávky, kameny a její délka je 350 metrů. 3 Forest virgin je, jak už možná podle názvu uhádnete, přírodní trať s nižší až střední obtížností. Jde o přírodní jízdu, kterou prostě absolvujete pro samotnou radost z jízdy, nic jiného. Najdete zde houpačky, vlny, lavičky, dopy, skoky. Délka tratě je 1500 metrů a celkové převýšení 230 metrů. 2 Black Friday, tedy černý pátek, je přírodní tratí ve střední obtížnosti, obsahuje klopenky, jumpy a transfery. Jedete zde délku 2300 metrů a celkové převýšení je více než slušných 336 metrů. 1 Struggle se vyznačuje střední či vyšší obtížností. Nachází se na ní kamenité úseky na okrajích lesam, dropy a skoky. Délka činí 1100 metrů, převýšení pak 180 metrů. 4 Jump park, je již podle svého jména zcela jasně zaměřen na skokovou sekci, umístěnou v dojezdu tratí. Její délka je 200 metrů, čtyři skoky tvoří lavici.

Súvisiace:  Jak zvládnout ujet delší trasu na jízdním kole

Začátečníci se nemusí ničeho bát

downhill-event Nemusíte se ovšem bát ani v případě, že patříte mezi nezkušené jezdce, začátečníky, kteří by to sice strašně rádi vyzkoušeli, ale na trať si ještě pořádně netroufnou.7 Skill center nabízí hlavně skoky a dropíky pro rozježdění a výuku jezdců. Především děti a začátečníci si zde mohou vyzkoušet a nacvičit základní dovednosti a techniku. Jsou tu lavičky, houpačky i vlny. Jakmile si všechno vyzkoušejí, nacvičí a trochu se otrkají, mohou už vyrazit na trať. Jak vyplývá z výše uvedeného výčtu, každý biker si zde přijde na své – může si vybrat podle svých schopností a dovedností. Takže neváhejte, pokud vás láká kolo ve spojení s adrenalinem. Vrhněte se na to a uvidíte, že vás to chytne.



Autor: Julie Vedralová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..