Jaké vybavení na závod a co dělat před a po něm

S cyklistikou je možné začít kdykoliv. Pokud si myslíte, že nemáte nárok na to, usednout na jízdní kolo, protože vám není 10 nebo 11 let, mýlíte se. Na jízdní kolo může usednout kdokoliv, kdo chce něco udělat pro sebe a své zdraví. To platí i v momentě, kdy byste se rádi zúčastnili závodů. I se závody se dá začít prakticky v jakémkoliv věku. v tomto článku vám poradíme, co byste měli dělat před samotnými závody a co po nich. Rozhodně zde není místo pro hrdinství. Na závody se musíte připravit. Nepodceňujte náročnost závodů jízdních kol.

Co dělat před závodem a po něm?

Chcete-i se zúčastnit závodů, věřte nám, že se bez kvalitnějšího vybavení neobejdete. Rozhodně zapomeňte na obyčejné boty, tričko nebo kraťasy. Jestliže to s cyklistikou myslíte opravdu vážně, pak se budete muset zaměřit na cyklistickou obuv, jež je vhodná na závody a dres, ve kterém se vám závod pojede pohodlně, bez toho, aniž by vás tlačilo tričko nebo kraťasy, popřípadě nevhodná obuv. Veškeré tyto body vás mohou následně zpomalovat. Proč tedy nezainvestovat několik tisíc korun do kvalitnějšího vybavení?

Vámi zakoupené vybavení vám bezesporu vydrží i několik let. V konečném důsledku tak ušetříte nemalé finanční prostřekdy. Nyní se však podíváme na to, co dělat před závodem a po něm. Před závodem je rozhodně na místě doplnit potřebnou energii. K tomu vám mohou pomoct různé mysli a energetické, zároveň však zdravé tyčinky. Dále musíte myslet na doplnění pitného režimu. S vodou to ale nepřehánějte. Jestliže naráz pijete velké množství vody, může vám to následně uškodit. Je dobré se uklidnit. Dopřejte si relaxační cvičení nebo hudbu. Musíte počítat s tím, že na startu budou jak zkušení, tak méně zkušení závodníci.

Súvisiace:  Načase kúpiť nový bicykel

Nesmíte se nechat unést!

Ani v nejmenším nemyslete na to, že byste drželi krok s rychlejšími závodníky. Může vás to snadno zlomit a vy tak na závěr závodu přijdete o veškeré své síly. Ve finále vás tak mohou porazit i ti závodníci, kteří jsou výrazně horší. Snažte se udržovat takové tempo, na které máte. Jinými slovy si musíte držet své standartní tempo, se kterým zvládnete dojet až do samotného cíle. Po závodě si vydechněte a rovněž po uplynutí nějaké času doplňte chybějící energii a pitný režim. Snažte si vybavit celý závod a sdělit sami sobě, kde jste mohli být lepší. Musíte si neustále v hlavě vybavovat své výsledky.

Nezapomeňte poděkovat všem zúčastněným osobám. Pokud s vámi bude chtít zkušenější závodník navázat kontakt, neodcházejte. Stále je dobré držet se sportovního chování. Takto budete mít jistotu, že vás pozvou i na další ročník stejného závodu. Mimo jiné tímto přístupem do kolektivu zapadnete. Zvlášť ve chvíli, kdy jste jeli závod poprvé.



Autor: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..