Proveďte důkladné zazimování jízdního kola

Ačkoliv bude ještě pár dnů hezké počasí, je potřeba se už pomalu začít věnovat zazimování jízdního kola. Rozhodně byste tuto činnost neměli podceňovat. Chladné počasí totiž může přijít z vteřiny na vteřinu a vy náhle zjistíte, že jízdu na jízdním kole už nezvládáte tak, jako v letním období. Jak správně zazimovat jízdní kolo, aby dostalo vše, co je zapotřebí? V žádném případě neschovávejte své jízdní kolo bez toho, aniž by dostalo potřebnou péči. Každé jízdní kolo by se mělo zazimovat. Jedině tak máte jistotu, že se nějakým způsobem nepoškodí.

Zazimujte své jízdní kolo

Pokud jízdní kolo zazimujete správně, ušetříte tím nemalé množství svého času i finančních prostředků. Jízdní kolo dostane péči, kterou si zaslouží. Kromě toho jde o péči, která vaše jízdní kolo ochrání během zimního období. Musíte myslet na fakt, že vaše jízdní kolo bude několik týdnů stát na místě bez jakéhokoliv pohybu. K zazimování jízdního kola budete potřebovat silikonový olej, zubní kartáček, hadr, teplou vodu a čistící přípravky. Zapomenout byste neměli také na vazelínu. V první řadě musíte jízdní kolo vyčistit. Co to v praxi znamená?

Zbavit ho zkrátka veškerých nečistot. Jízdní kolo ujelo několik desítek až stovek kilometrů. Je pochopitelné, že nebude ve stavu, jako před zahájením sezóny. Vy jej tak musíte dát do stoprocentního stavu. Jakákoliv nečistota může mít negativní vliv na vaše jízdní kolo. Zvlášť ve chvíli, kdy bude zazimováno na několik týdnů. Čištění by mělo být důkladné. Díly, jež lze demontovat, jednoduše řečeno demontujte. Řeč je i o předním a zadním kole. Teplá voda vám pomůže v tom, umýt vaše jízdní kolo tak, jako by vyjelo z výroby.

Súvisiace:  Věnujte pozornost zazimování svého kola

Vše dělejte pomocí horké vody a hadříku

Rozhodně své jízdní kolo neberte na myčku určenou pro automobily. Tlak wapky by mohl jízdní kolo poškodit. Kromě toho se nečistoty dostanou na místa, na která nemají. Vše tedy dělejte u sebe před domem nebo ve sklepě. Po umytí jízdní kolo důkladně prohlédněte, zda není nijak poškozené. Po každé sezóně se objeví nové škrábance a oděrky. Tyto oděrky a škrábance ošetřete, jinak se může začít objevovat koroze. K tomu vám poslouží antikorozní barva a ochranné nálepky. Ty nalepíte na místa, kde jízdní kolo už nemá žádný lak.

Zaměřte se také na řetěz. I ten lze ošetřit pomocí speciálních přípravků. Zkontrolujte také stav řetězu. Jestliže je vytahaný nebo na jízdním kole už nesedí jako v době, kdy jste kolo pořizovali, jednoduše jej vyměňte za nový. V opačném případě proveďte alespoň potřebnou péči před zazimováním. Je dobré zkontrolovat také brzdy. Ty patří na jízdním kole k nejdůležitějšímu vybavení vůbec. Jízdní kolo skladujte na suché místo bez jakékoliv vlhkosti. Na místo by nemělo v žádném případě pršet. Mimo jiné musí jít o místo, kde se teplota pohybuje neustále na stejné hranici. Jinými slovy se nesmí rapidně měnit.



Autor: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..