Warning: Undefined array key "a" in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/gateway.php on line 2
Warning: Undefined variable $link_option in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/box.php on line 41
Každý by se měl seznámit se základními tipy, jak lze zabezpečit jízdní kolo. Pokud budete všechny níže uvedené tipy znát, rozhodně není na škodu si je znovu projít. Zabezpečení jízdního kola je velice důležité. V opačném případě vám ho mohou odcizit. Jestliže budete zabezpečení jízdního kola ignorovat, nahráváte tak do kapsy zlodějům. Ti totiž využijí šance, která se jim v momentě, kdy o své kolo neprojevujete zájem, naskytne. Buďte tak na své jízdní kolo maximálně opatrní. Jinými slovy udělejte vše pro to, aby vám nemohlo být odcizeno. Ptáte se jak?
Zabezpečení jízdního kola
Tou nejdůležitější věci je kvalitní zámek. Jedná se o položku, na které byste neměli šetřit své finance. Pokud se rozhodnete pro nekvalitní zámek, je to stejné, jako mít nezamčené a nezabezpečené jízdní kolo. Nekvalitní zámky umí zloději poškodit během velice krátké doby. Vy si tak ničeho nevšimnete a ráno při odjezdu do práce nebo na výlet již vaše jízdní kolo nenajdete. Kvalitní zámek by měl být vyroben z odolné oceli. Zámky se navíc dnes běžně prodávají i s hlasitými zvuky. Ty se spustí ve chvíli, kdy se snaží někdo tento zámek poškodit.
Máte-li jeden zámek, nikdy nezamýkejte jen přední nebo zadní kolo. Takto zamčené jízdní kolo zvládne zloděj ukrást rovněž za pár desítek vteřin. Jízdní kolo by mělo být zamčeno o rám. I tato varianta ovšem nestačí. Pořiďte si i další zámky. Existují přímo zámky, jež se vám postarají o zamčení předního nebo zadního kola, popřípadě brzd. Jízdní kolo tak bude maximálně chráněno, co se týče této stránky. Uzamknout lze tedy rám kola, přední i zadní kolo. Na rám použijete kvalitní zámek vyroben z odolné oceli. Na přední i zadní kolo následně sáhnete po specializovaných zámcích.
Jaké další zabezpečení lze provést?
Označení jízdního kola pomocí neviditelného fixu nebo čipu. O této metodě jste možná slyšeli. Neviditelný fix vidí lidé pouze pod specializovanou UV lampou. Tu využívá například policie. Zloděj nemá ani v nejmenším šanci najít vámi označené místo. Daleko lépe ovšem mohou fungovat čipy a GPS lokátory. Pomocí těchto zabezpečovacích metod se dá jízdní kolo najít velice rychle. Zvyšujete tím šance na nalezení odcizeného kola. Jestliže k tomu dodáte kvalitní zámek, stěžujete tím práci zlodějům. S největší pravděpodobností tak vaše jízdní kolo nechají být. Je to z toho důvodu, že nebudou riskovat příliš mnoho času, který by strávili poškozováním zámku.
Jízdní kolo zabezpečíte také tím, že jej budete parkovat na vhodná místa. K ideálnímu místu patří takové, které nabízí pevnou konstrukci. Vždy si konstrukci, ke které jízdní kolo zamýkáte vyzkoušejte. Opět totiž v opačném případě nahráváte zlodějům. Ti mohou jízdní kolo ukrást včetně konstrukce. Usnadníte tím práci zlodějům, kteří nebudou mít s odcizením žádný problém.