Zábava pro lidi 55+: Na kole kolem České republiky se Senior pasem

Spousta lidí přes 55 je stále aktivních. Není výjimkou vidět je, jak jezdí na kole. Jak je podpořit v jejich snaze? Jihomoravský kraj začal s velmi úspěšným projektem tzv. Senior Pasů, které se následně rozšířily i do dalších regionů. Šlo projekt návazný na Rodinné Pasy. K čemu vlastně Senior pasy slouží?

Jak si užít maximum a ušetřit peníze

Počet seniorů roste a jsou mezi nimi velmi aktivní lidé, kteří nechtějí jenom sedět doma. Přemýšlejí o tom, jak co nejlépe trávit svůj volný čas, aby jim to udělalo radost. Hledají nové možnosti a zážitky a přitom samozřejmě nechtějí zbytečně utrácet peníze. Proto pátrají po způsobu, jak si užít maximum a přitom se finančně zcela nevydat. Jejich pomocníkem je v tomto směru Senior pas. Na tento Senior Pas mohou získat slevy na různé zboží nebo také služby, Dostanou spoustu nápadů na trávení volného času, ať již formou výletů, návštěv muzeí a galerií apod. Díky Senior Pasu budou moci využít různé služby a přitom ušetří. Prostě senioři si mohou dělat výlety po naší zemi na kole, navštěvovat různé památky a přírodní krásy.

Jednotný systém v celé republice

Nebojte se vyrážet s kolem a Senior pasem ven. I u nás už je řada hotelů a dalších ubytovacích kapacit, kde se vám o vaše kolo postarají, a nemusíte se obávat, že vám ho někdo odcizí. Kde je možné tuto slevovou kartu, tedy Senior pas získat a co na ni lze vlastně čerpat? Bližší podrobnosti se dají zjistit na adrese www.seniorpasy.cz. Základem je, že vám musí být více než 55 let a musíte se zaregistrovat a pravdivě vyplnit formulář. Důležité je, že registrace je zdarma, nemusíte nic platit za to, že se do systému Senior Pasů zapojujete. Výhodou je, že jde o funkční a především jednotný systém uplatňovaný na výrobky a služby. Na základě předloženého Senior Pasu můžete čerpat výhody na různých místech České republiky a přitom za stejnou službu nebo výrobek získáte stejnou slevu v Aši i v Uherském Hradišti.

Ušetříte až polovinu

V jakých výškách se tyto slevy pohybují? Mohou dosáhnout intervalu 5-50 %. Nabízejí se slevy z různých oblastí, především jde ovšem o zdravotnictví a wellness nebo lázeňství, dále ale třeba také ubytování a stravování, návštěvy muzeí a galerií a v neposlední řadě i nákupy spotřebního zboží. Jak je vidět, paleta je to skutečně pestrá a byla by velká škoda ji nevyužít.

Pravidla pro uplatňování

Jaká jsou pravidla při uplatňování slev? Narazíte-li na instituci, kde můžete slevu uplatnit (je dobré si předem ověřit, zda zde sleva opravdu platí), musíte ohlásit předem, že se o slevu ucházíte. Důležité je také, že se slevy nesčítají. Pokud tedy chcete uplatnit slevu na zboží, které je například již ve slevovém výprodeji, nejspíše se Senior Pasem neuspějete. S tím je třeba počítat. Vždy proto zvažte, jaká sleva pro vás bude výhodnější. Počítejte i s tím, že si poskytovatel slevy může chtít ověřit vaši totožnost i podle jiného dokladu, například průkazu totožnosti. Proto si takový doklad vezměte sebou a buďte na to připraveni. Vyplatí se vám to.

informace

Aktivně vyhledávejte slevy

Na stránce http://www.seniorpasy.cz/cs/slevy.php můžete potom aktivně vyhledávat, na co a kde získáte slevy přímo ve svém regionu. Určitě zjistíte, že se nabízí celá řada užitečných služeb a zboží. A proč by senioři měli platit víc, když nemusí? Za celý svůj pracovní život přece dali společnosti mnohé a ta by jim to nyní měla vracet. Proto senioři využívejte slev tam, kde je to možné. Vyjeďte si na kole a poznávejte naši zemi, teď kdy už na to máte konečně čas. S popsanými slevami můžete hodně poznat a přitom zároveň ušetřit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Julie Vedralová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..