Vyzbrojte se do nepohody s kvalitním outdoorovým oblečením

Počasí je nevypočitatelné a může nám mnohdy připravit nepříjemné překvapení v podobě náhlé změny. Předpověď počasí se také dokáže někdy zmýlit a v případě celodenního pobytu mimo domov se ani tak nevyplatí na ni spoléhat. Naštěstí existuje řada funkčního oblečení, které vás v případě změny počasí ochrání před jeho vlivem a přitom ještě vypadá slušivě. Díky němu si outdoorové aktivity vychutnáte mnohem lépe a bez starostí.

Moderní outdoor vám dopřeje pohodlí

S kvalitním oblečením se vyhnete nutnosti navlékat se do mnoha vrstev svršků jen proto, abyste se cítili chráněni před zimou, deštěm a větrem. Outdoorové nepromokavé bundy jsou připravené čelit i těm nejhorším vlivům počasí. Navíc zaručují větší pohodlí a zachování pohyblivosti při venkovních aktivitách. Funkční oblečení poskytuje tepelnou izolaci oběma směry. Musí být prodyšné, nepromokavé a tepelně odolné. V praxi to tedy znamená, že se nepřehřejete ani neprochladnete.

Vlastnosti kvalitního outdoor oblečení

Nepromokavost zajišťuje svrchní materiál bundy, který chrání spodní izolační vrstvu před navlhnutím. Při výběru proto zkontrolujte, jak vysoký vodní sloupec má vámi vybraná bunda. Prodyšnost zabraňuje hromadění vlhkosti ve spodních vrstvách funkčním odpařováním. Tepelná odolnost vyjadřuje rozdíl teplot mezi svrchní a spodní vrstvou materiálu. I tyto údaje snadno zjistíte při nákupu. Moderní outdoor se vyznačuje bohatou nabídkou oblečení pro každou příležitost.

Ve funkčním oblečení budete vypadat skvěle

Výběr ideální outdoorové bundy závisí na jeho funkcích, ročním období a materiálu. Nejčastěji se setkáte s klasickou bavlnou, která zajišťuje ideální termoregulaci a absorpci vlhkosti. Často se kombinuje se syntetickými materiály pro intenzivnější savost, pohodlnější nošení a elasticitu. Díky moderním střihům kvalitní venkovní oblečení perfektně padne na tělo a lépe se přizpůsobí. Kilpi navíc nabízí pestrý výběr barev a střihů outdoorové módy, což umožňuje vypadat elegantně i na turistickém výletě.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..