Vyjeďte si na kole do ciziny a poznávejte nové turistické trasy

Jste vášniví cyklisté, ale říkáte si, že jste už všechno v Česku projeli? Zkuste se vydat do zahraničí. Bude to pro vás určitě výzva. Poznáte novou krajinu, jiné mravy a také nové cyklostezky. Pojďte se s námi podívat na to, kam byste se mohli vydat a jaká tam je doprava na cyklistickém kole.

Co všechno si musíte před odjezdem zjistit?

Než se vůbec někam bezhlavě vydáte, je důležité si nastudovat jejich předpisy a zákony. V každém státě jsou jiné. V první řadě si dávejte pozor na alkohol. Jestli to děláte tak, že si v polovině cesty zastavíte na čepované pivo, je to špatně. V některých zemích jsou na alkohol u cyklistů ještě přísnější, než u nás v Česku.

Co takhle telefonování? V zemi, jako je například Německo, je zakázáno telefonovat při jízdě na kole. Povolení tam platí, jako u nás při řízení. Musíte mít spárované hands-free. Jedině tak budete moci na kole telefonovat.

Další body se týkají povinné výbavy. K ní patří zvonek, brzdy, reflektory, cyklistická helma a světlo. Každá zem vyžaduje něco jiného. Pojďme si to v krátkosti představit.

  • Itálie – světla, zvonek a odrazky.
  • Německo – přední i zadní světla a zvonek.
  • Rakousko – světlo ve předu, červené světlo a odrazka vzadu, zvonek, brzdy, odrazky na pedálech a také odrazky na předním i zadním kole.
  • Slovensko – zde je důležité mít na sobě nějaké reflexní prvky, a to především tam, kde je snížená viditelnost.
  • Polsko – v Polsku je důležité mít jedno žluté světlo, jedno červené světlo a červenou odrazku. Dále pak brzdy a zvonek.

Jaké jsou nejoblíbenější destinace pro cyklovýlet?

Velmi oblíbené je Maďarsko, Polsko, Slovensko. Mnoho lidí se vydá na ještě delší cestu a vyjedou si například do Vídně.

Jak se do ciziny dostat?

Vyjet můžete přímo na kole. Nocovat pak budete ve stanu či předem domluveném ubytování. Spousta lidí vyráží také vlakem. V dnešní době některé přepravní společnosti nabízí přepravu kola zcela zdarma. Proč toho tedy nevyužít? Na cyklistický výlet se můžete vydat i vlastním autem. Bude to pro vás jednodušší.

Na závěr

Dávejte si pozor ve Španělsku. Zde nemají povolený přívěsný vozíček za kolem. Mít ho můžete čistě jen na cyklostezkách.
Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..