Vybíráme nosiče kol

Kola na střeše

Výběr osobního auta do domácnosti podléhá mnoha faktorům. Všichni chceme auta praktická, hezká, úsporná i bezpečná. Ale když rádi sportujeme, zajímá nás i to, jak jsou velká. Nejen na dovolenou, ale i na kratší výlety potřebujeme převážet naše sportovní náčiní, oblečení a spousty dalších zavazadel. A taky se na auto musí vejít nosič kol.

Praktickou stránkou využití vítězí na celé čáře auta typu kombi. Nejen, že se do jejich kufru vejdou všechny tašky a kufry, ale téměř všechny jsou vybaveny podélníky na střeše, na které se pak jednoduše namontují různé druhy střešních nosičů a kufrů. Někteří výrobci vybavují svá auta speciálními střešními nosiči, ale koupit si vůz s univerzálními podélníky, hagusy, má velkou výhodu. Když vyměníte své auto, nebo si půjčíte větší s podélníky na střeše, stále můžete použít svůj střešní nosič kol i na tomto voze, nemusíte schánět nový nosič.

Pro nosič kol je důležité, aby se dal namontovat rychle. Jezdit s nosičem na střeše celý rok se nevyplatí. Jednak to zbytečně zvyšuje spotřebu paliva, jednak by se mohlo z něho při parkovaní před domem v noci něco „ztratit“. Když si ale uděláte volnou neděli a chcete vyrazit na kole kousek dál než jen za humna, naložíte kola na auto, odjedete pár desítek kilometrů do hezké přírody, kde se projedete na kole, zrelaxujete a podvečer opět kola na střeše svého auta dovezete zpět do města. Kdyby vám montáž střešního nosiče kol trvala dlouho, možná by se vám ho nechtělo používat a přišli byste o mnoho krátkých, zato ale krásných výletů ve vzdálenějším okolí. A přiznejme si, jezdit několik let v blízkém okolí stále stejné trasy nás pomalu přestává bavit.

nosickol

Univerzálnost a rychlost montáže nejsou jedinými kritérii při nákupu střešních nosičů kol. Jen si představte, že jedete na delší dovolenou se svými koly, vezete je několik sto kilometrů po silnicích, o kterých stavu víme své. Takový nosič kol je musí na střeše našeho auta bezpečně udržet celou cestu, musí odolávat větru, ale i bočním výkyvům v zatáčkách, udržet kola na svém místě i v případě prudkého brzdění. Nejen, aby kola nespadla, ale aby nespala na jiné auto nebo chodce.

A když už jsme u té bezpečnosti, dobrý nosič kol musí ochránit kola na střeše auta, i když parkujeme před motorestem, kde jsme si skočili cestou na oběd. Uzamykatelný nosič je dnes již samozřejmostí. Jednak k vozidlu, jednak má umět uzamknout jednotlivá kola k nosiči.

drzakkola

Vyplatí se ještě změřit, jaký průměr mají trubky rámů našich kol a jestli se vejdou do nosiče kol, který plánujeme koupit, abychom se vyhnuli nepříjemnému překvapení. Pak už nám nic nebrání nasadit nosič na auto, upevnit svá kola a vyrazit na malý výlet. Zkušební výlet na kratší vzdálenost pro otestování našeho nového nosiče kol a manipulaci s ním se rozhodné vyplatí. Dovolenou pak zvládneme lehce a bez stresu.

V létě na kolo, v zimě na lyže

Málokdo z nás se věnuje jen jednomu druhu sportu. Projíždět se v létě krajinou je fajn, ale když začnou podzimní plískanice, je lepší kolo ošetřit, odložit a vytáhnout lyže. Stejně tak nosiče kol mají putovat do zadního rohu garáže a je potřeba zkontrolovat a na zimní sezónu připravit nosiče lyží na střechu. Některé vozy umožňují transport dlouhých lyží i uvnitř kabiny, mají na ně tunel ze zavazadlového prostoru, ale pak se zmenší prostor pro posádku. Je lepší nechat lyže na střešním nosiči, lyžáky vozit v kufru a využít prostor pro posádku naplno. Když jako parta nadšenců pojedete na hory s méně vozy, lépe se vám bude parkovat a i cestou bude ve vozech zábava.

lyze

Kromě mechanicky upevňovaných střešních nosičů lyží na střechu máte k dispozici i magneticky upevňované nosiče. Lyže tak odvezete bez ohledu na to, jakými podélníky nebo speciálními nosiči zavazadel je vaše auto od výrobce vybaveno. A úplně nejlepší je, že existují nosiče, se kterými v létě převezete kola a na zimu je proměníte v nosiče lyží. Když si k praktickému autu obstaráte praktické nosiče sportovního náčiní, získáte praktické pomocníky pro rodinu na běžný pracovní den i na víkendy.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..