Vybíráme cyklistické ponožky

Cyklistické ponožky patří mezi základní vybavení každého cyklisty. Pochopitelně jestliže patříte mezi ty cyklisty, kteří vyrážejí na jízdní kolo jen občas, nebudete si kupovat vybavení za několik tisíc korun. Jednoduše řečeno si oblečete to, co zrovna naleznete na zemi nebo ve skříni. Jinými slovy nebudete řešit, jestli vyrážíte v obyčejných nebo značkových věcech, které jsou navíc určeny na jízdní kolo. V opačném případě byste se ale na výběr cyklistických ponožek měli zaměřit. I ty vám mohou pomoci chránit vaše nohy.

Vybíráme cyklistické ponožky

Divili byste se, co všechno vám cyklistické ponožky mohou dodat. Jednak vám mohou pomoci k lepšímu výkonu a jednak vám pomohou s celkovým pohodlím. Vy se tak budete cítit skvěle. Cyklistické ponožky na sobě téměř vůbec neucítíte. Nebudou vás nijak tlačit nebo vás omezovat ve stoprocentním výkonu. V článku vám prozradíme, na co se konkrétně při výběru cyklistických ponožek zaměřit. Jestliže si i tak nebudete vědět rady, obraťte se na specializované prodejny. Právě v nich vám odborníci dokážou lépe pomoci než v prodejnách, kde se zaměřují na více druhů sportů.

Cyklistické ponožky by měly splňovat několik parametrů. Pokud tomu tak nebude, rozhodně se ponožky nedají řadit do kategorie cyklistických. Zaměřit byste se v první řadě měli například na odvod potu a prodyšnost. Jestliže k jízdě na jízdním kole využíváte cyklistické tretry, pak jistě sami dobře víte, že jsou prodyšné a jejich větrání se nachází z větší části na podrážkách. Je to proti zbytečnému držení potu a vlhka. Jedině tak mohou vaše nohy plně fungovat bez toho, aniž by se během jízdy potili. To platí i v tomto případě. Cyklistické ponožky by tak měly jednak odvádět pot a jednat být prodyšné.

Bolesti chodidel? Už nic takového!

Dále by cyklistické ponožky měly chránit vaše chodidla před různými odřeninami, otlaky apod. Pokud se zaměříte na klasické, obyčejné ponožky, po uplynutí určitého času na jízdním kole vás mohou chodidla bolet. Jakmile jízdu dokončíte, nebudete schopni si sundat ani boty, protože vaše chodidla téměř neucítíte. Budou totiž jinými slovy plná otlaků a odřenin. V neposlední řadě by cyklistické ponožky měly být komfortní. Jak jste si mohli všimnout, je dobré si za tento produkt rovněž připlatit nějakou tu korunu navíc. Zvlášť v případě, kdy na jízdní kolo chodíte poměrně často.

Na závěr se zaměřte na materiál. Nejideálnějším materiálem je speciální vlna nazývá merino a bambusová viskóza. Jedná se o dva nejbezpečnější materiály, co se týče antibakteriálních funkcí. U obyčejných ponožek, které nejsou určeny na jízdní kolo by se vám po čase mohli začít na chodidlech objevovat plísně či jiné bakteriální potíže. Antibakteriální materiál se proti těmto škodlivinám brání, takže se nemusíte podobných obtíží bát. Kvalitní cyklistické ponožky jsou právě z těchto materiálu vyráběny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..