Vyberte správný nosič kol. Poradíme, jak na autodoplňky

Kola na střeše

Chystáte se na první cyklistickou dovolenou? Přemýšlíte, jak přepravit všechna kola? Jaké autodoplňky budete potřebovat? Ideální volbou jsou nosiče kol, ale věděli jste, že existuje hned několik variant? V první řadě byste si měli odpovědět na několik základních otázek, abyste sáhli po tom správném řešení. V následujících řádcích vás výběrem provedeme.

Zcela zásadní otázkou je, kolik kol s sebou chcete převážet, protože nosiče kol mají i požadavky na maximální nosnost. Současně byste si měli ujasnit, kam ho umístit, tedy buď na střechu, tažné zařízení, nebo páté dveře. Jednotlivá provedení se liší svou konstrukcí, a proto není možné místo montáže zaměnit.

Nosiče kol na střechu

Jedná se snad o nejběžnější a nejoblíbenější druh nosiče kol, neboť se dá sehnat za poměrně nízkou cenu. V podstatě jde o nejlevnější alternativu, která má však i nějaké nevýhody. Instalace je problematičtější, při upínání kola hrozí odření rámu a levnější modely rychle korodují. Jestliže navíc používáte střešní boxy, pak není možné nosič kol na střechu namontovat.

Nosiče kol na páté dveře

Velice oblíbený je nosič kol, jenž se dává na páté, tedy zadní dveře. Jestliže nemáte tažné zařízení, nemusíte nutně nosič dávat na střechu. Počítejte však s tím, že ne u všech vozidel je možné tento typ používat. Páté dveře jsou navíc dost namáhány a nedostanete se snadno do zavazadlového prostoru.

Nosiče kol na tažné zařízení

Poslední variantou je nosič kol na tažné zařízení, který se snadno montuje a je v přístupné výšce. Jestliže zvolíte dražší model, můžete ho i s koly sklopit, a tím pádem se jednoduše dostat do zavazadlového prostoru vozidla.

Vyberte si kvalitní autodoplňky, se kterými bude přeprava na cyklo dovolenou jednodušší. Podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu filsonstore.cz.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..