Výbava na jarní cyklistický výlet: Co s sebou?

Blížící se jaro přináší chuť vyrazit někam na cyklistický výlet. Pokud se i vy těšíte z toho, že vyrazíte, jakmile oschnou meze, potom vězte, že budete potřebovat s sebou také řadu věcí. Nezapomeňte také na to, že platí: čím méně věcí, tím příjemněji a snadněji se vám pojede.
Zkuste si proto dobře rozmyslet, co s sebou.

Promyslete si, co se vám opravdu bude hodit

Docela osvědčenou taktikou je, vzít každou věc do rukou a krátce zapřemýšlet, je-li opravdu nezbytná, nebo zda se bez ní obejdete. Jakmile váháte a nejste si na první dobrou jisti, že danou věc opravdu potřebujete, obvykle je lepší ji vyřadit. Dospějete tak postupnou selekcí k věcem, které jsou opravdu praktické, nenahraditelné a budou přínosem.
Další otázkou je, jaká zavazadla na kolo brát. Naprosto jednoznačně by mělo jít o vodotěsné tašky. Nezbytností je taška určená na řidítka, která bude obsahovat přihrádku na mapy, abyste je měli vždy při ruce. Dále by to měly být dvě tašky dopředu, taška nebo dvě dozadu.

Rozcestí k nejsevernějšímu bodu Rakouska
Rozcestí k nejsevernějšímu bodu Rakouska

Berte jen pečlivě vybrané funkční kousky

Z oblečení se soustřeďte především na kvalitní cyklistické oděvy. Tedy dlouhé a krátké kalhoty, spodní prádlo, tričko s dlouhým a krátkým rukávem, které bude dobře odsávat pot, nepromokavou větrovku, čepici se štítkem, aby vám nesvítilo do očí slunce, kvalitní tenisky a ještě jeden pár rezervních bot, cyklistické rukavice a helma. S výběrem oblečení buďte zvlášť pečliví a zvažujte, co skutečně má smysl, protože nejedete na módní přehlídku. Důležité je hlavně to, aby všechny kousky byly opravdu funkční, žádná zbytečná paráda. Přitom funkční oblečení naprosto jednoznačně znamená, že musí splňovat speciální požadavky na vlastnosti. Tedy chránit tělo před povětrnostními podmínkami. Podstatná je váha oblečení při navlhnutí a v tom právě spočívá zmiňovaná funkčnost – propustnost potu, odolnost vodě a prodyšnost. Potřebujete kvalitní termoprádlo, první, druhou a třetí vrstvu s termoizolačními vlastnostmi a bezproblémovým odvodem potu. Poslední vrstva musí být nepromokavá, ale přitom prodyšná.

PramenHrona-03

Nesmí chybět lékárnička a nářadí

Chybět by rozhodně neměla ani lékárnička se základní výbavou, mezi kterou patří obinadlo, sterilní obvaz, trojcípý šátek, sada náplastí, septonex spray a mast, dezinfekční prostředek, lahvičky s lihem a benzínem, teploměr, repelent, lék proti bolesti. Na co také nezapomenout z cyklistického vybavení? Především klíč na kolo, pumpičku a materiál na záplatování, pokud náhodou píchnete. Chybět by vám neměla náhradní lanka na brzdy a přehazovačku, dále matky a šrouby, brzdové zarážky, základní nářadí. Hodí se i lepidlo, hadr, drát. Počítejte s tím, že je třeba být připraven vždy a na všechno. Můžete se také domluvit tak, že si třeba lékárničku a nářadí vezmou jenom někteří členové výpravy (každý něco jiného) a v případě potřeby si vypomohou.

Quanta

Oceníte lepicí pásku na textil i cestovní sadu nádobí

Chystáte-li se někde kempovat, potom lehký stan a spací pytel, karimatka. Vždy se hodí lepicí páska na tkaniny, protože nikdy nevíte, co se může stát. Co když nešťastně natrhnete stan o šípkový keř nebo něco podobného? V tom případě se vám hodí lepicí páska na tkaniny a poděkujete okamžiku, kdy vás napadlo přibalit ji do tašky, i když jste ji třeba zpočátku považovali za nepotřebnou. Hodí se i malý cestovní vařič, kvalitní víceúčelový kapesní nůž s výbavou (otvírač konzerv a lahví, pilník, případně i nůžky atd.), Oceníte ešus, prostě nádobí typu všechno v jednom, existují také cestovní sady, kde máte všechno prakticky uspořádané v jednom malém kufříku, do kterého se vám klidně vejde nádobí pro celou výpravu. Nezapomeňte na cukr, sůl a pepř v malých, lehkých a dobře uzavíratelných kořenkách s víčky (výborné jsou třeba ty zavírané na pérko, které se snadno neotevřou).


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Julie Vedralová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..