Velké Bílovice a okolí

Velmi rád navštěvuji Jižní Moravu a trávím tam cyklodovolenou. Ostatně o tom tady mám několik seriálů článků. Po tom, co jsem několikrát byl ubytován v Mikulově a naposledy v Lednici, jsem se rozhodl pro příště posunout ještě trochu víc na východ. Mou základnou pro výlety v okolí budou Velké Bílovice.

Příjemný a ne moc náročný terén dovoluje na kole projet celkem slušné vzdálenosti a dostat se tak nejen do památek plných Lednic a Valtic, ale i do Břeclavi, pokud zatoužím na chvíli po městě a jeho obchodech včetně cykloservisu. Na dosah jsou i Hustopeče s mojí oblíbenou Mandlárnou.

Na druhou stranu Slovácka je Hodonín a historické památky Velké Moravy v Mikulčicích. A spousta vinařských vesnic a vinohradů kolem nich. Proto je ubytování Velké Bílovice podle mne dobrou volbou pro mé hvězdicové výlety.

Konec srpna a začátek září je obdobím sběru hroznů a vinobraní. A příjemného počasí. Ale prakticky kdykoliv v létě a začátkem podzimu se můžete projíždět kolem sklípků, a když zvolíte správný termín, trefíte i hody ve Velkých Bílovicích. Zkrátka Velké Bílovice jsou ideální místo pro milovníky vína i cykloturistiky.

Zatím jsem do Bílovic pokaždé jen zajel na jednodenní výlet. Proto jsem hledal vhodný penzion Velké Bílovice, abych v okolí mohl strávit více času. Ubytování mám zajištěno a podle dosavadních zkušeností všude v okolí není problém se stravováním. Už se těším na každodenní porce kilometrů v tomto příjemném prostředí.

Velké kopce už pro mne nejsou a elektrokolo nemám. Proto rád trávím dovolenou na kole na Jižní Moravě. Kromě hezké přírody a nenáročného terénu tady žijí milí lidé. A je tady jak trávit čas, i když zrovna nesedím v sedle a nehltám kilometry. A když zatoužím shlédnou některé historické památky, všechny jsou v krátké dojezdové vzdálenosti autem, když budu po výletu na kole unavený nebo zkrátka nebudu mít na kolo chuť.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..