Učíme dítě na jízdním kole

Naučit dítě na jízdním kole není běh na pár vteřin. Záleží na mnoha faktů, a to včetně toho, o jaké dítě jde. Každé dítě se učí jinak. Někdo se na kole naučí během pár dnů, jiní zase během pár týdnů. Základ je ovšem o trpělivosti. Bez té to bohužel nepůjde. Jak začít dítě učit na jízdním kole? V žádném případě se nesnažte vaše dítě posadit ihned na jízdní kolo. Vše vyžaduje svůj čas. Jak tedy začít s jízdním kolem u vašeho dítěte? Společně si popíšeme, jak toho docílit v co nejkratším čase. Sami následně uvidíte, že se nejedná v konečném důsledku o příliš složitý proces.

Začít se musí s odrážedlem

Odrážedlo je zkrátka základem k úspěchu. Jde tak o první prostředek na kolech, který vaše dítě vyzkouší. Ačkoliv je odrážedlo od jízdního kola odlišné, naučí vaše dítě alespoň základní body, jež se následně budou náramně hodit. Dítě pomocí odrážedla pochopí, jak vlastně takový dopravní prostředek v uvozovkách funguje. Dítě se musí vlastní sílou posouvat na odrážedlu dopředu. Tím získá nejenom sílu, ale také fyzičku. Kromě toho se díky odrážedla naučí udržovat rovnováhu. Na odrážedlu dítě může začít už od úplného dětství.

Postupně můžete dítě posadit na jízdní kolo. Pro začátek je dobré přidat kolečka, která slouží k udržování rovnováhy. Dítě tak nemá prakticky žádnou šanci z jízdního kola spadnout. I přes to je dobré být neustále u dítěte. Takto by vaše dítě mělo jezdit minimálně pár dnů až týdnů. Sledujte dítě, jak šlape na jízdním kole. Kolečka slouží pro udržení rovnováhy. Vy však dítě učíte schopnost šlapat. Je to zcela odlišný proces, budeme-li jej srovnávat s odrážedlem. Ve chvíli, kdy dítě bude tuto schopnost ovládat, můžete přidavná kolečka odmontovat. Teď se však pouštíte do nejtěžší fáze vůbec.

Odmontování přidavných koleček

Ještě před tím než odmontujete přidavná kolečka vyhledejte vhodnou cvičnou plochu. Tato plocha by měla být dostatečně velká, aby si dítě neublížilo. Zároveň by měla být čistá. Na cestě by se neměly nacházet žádné nečistoty nebo ostré předměty, které by dítěti ublížily. Dále se snažte vybírat klidná místa. Ideálním místem je obytná zóna, kde není velký pohyb chodců a provoz automobilů. Musíte myslet na to, že udržování rovnováhy je složitým procesem. Za dítětem tedy budete z počátku běhat. Tento proces může trvat i několik dnů. Opět záleží na šikovnosti dítěte.

Dítě naučte také brzdit. Opravdu své dítě z počátku přidržujte. Dítě by mělo brzdit bezpečně, nikoliv násilně. Za každý dobrý krok a posun dopředu své dítě pochvalte. Získá tak motivaci pokračovat v učení na jízdním kole. V žádném případě na dítě nekřičte. Mohlo by se polekal či urazit a jízdu na kole opustit. Dítě potřebuje sice při tréninku tvrdší ruku, za to však profesionální.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..