Tři tipy na cykloknihy: Nejlepší výlety a tréninky pro příští sezónu

Neláká vás zima k žádné cyklistické aktivitě? Nevadí. Nechte tentokrát kolo také trochu odpočívat. Určitě si to také zaslouží po náročné sezóně být chvíli v klidu. I vy trochu odpočívejte a porozhlédněte se po tom, co by se vám hodilo pro sezónu následující. Udělejte si plány, kam byste chtěli vyrazit. Pomocí vám mohou být některé knihy, cyklomapy i internet. Takže kam na jaře za sportem, kulturou i přírodou?

S knihou za kamna nebo do postele

Kdo vám nejlépe poradí a bude vaším užitečným a přínosným průvodcem? Poohlédněte se po nějakých pěkných knihách a cyklistických mapách, které vám přinesou tipy na to, co se dá v českých zemích i u našich sousedů zajímavého vidět. Nemusíte si nic kupovat, pokud jsou pro vás knihy příliš drahé. Stačí navštívit nejbližší knihovnu a odnést si z ní své úlovky na téma cyklistika, tedy výlety atd. První fázi příprav tím máte za sebou.
Venku mrzne, sněží nebo prší a vůbec je počasí, že by člověk ani psa nevyhnal. Tehdy nastává ten nejlepší okamžik, kdy si uvařit konvici dobrého čaje, osladit ho medem a zalézt si někam ke kamnům nebo dokonce do postele. Je samozřejmostí, že si s sebou přiberete nakoupené či napůjčované knihy a budete je v klidu studovat. Co a kde můžete najít?

Nejhezčí romantické výlety

Rodinné toulky Nejkrásnější výlety na kole Publikace Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety na kole autora Petra Ludvíka je určena hlavně těm, kteří na svých cestách nejsou jenom polykači kilometrů, ale rádi uvidí i něco dalšího. Například se chtějí zastavit na krásných místech a obdivovat přírodu, sem tam se příjemně vykoupat, nebo zůstat stát před nějakou technickou památkou dokazující lidskou dovednost. Najdete zde 40 cyklistických výletních tras po Čechách, Moravě i Slezsku. Poradí si s nimi každý včetně třeba rodiny s malými dětmi, nebo svátečních cyklistů. Výhodné je, že budete putovat po cyklostezkách, lesních cestách, méně frekventovaných silnicích. Úsekům s hustou dopravou se publikace úplně vyhýbá. Nechybí zde mapy, údaje o kilometráži, fotografie a výškové profily.

Jak nadchnout dítě pro jízdu

Pokud máte opravdu malé děti a chcete je už od raného věku přitáhnout k ježdění, sáhněte po publikaci S dětmi na kole sepsané Romanem Šinkovským a dalšími autory. Jde o dokonalý plán, jak své děti naučit jezdit a nadchnout je pro cykloturistiku. V knize prozkoumáte 40 tras pro výlety s dětmi po celé České republice. Každá obsahuje podrobnou mapu, fotografie, GPS souřadnice, ale také místa k odpočinku a hřiště, která jsou neméně důležitá. Kromě toho najdete i rady, jak dítě nejsnáze naučit jezdit na kole i jak pro něj kolo vybírat a spoustu informací o dětské cyklistické výbavě a specifikách jízdy s dětmi.

Bible pro nadšence

Tréninková bible pro cyklisty Patříte mezi nadšence, kteří hodně a rádi jezdí, ale rádi byste ještě více zdokonalili svoji techniku i fyzickou zdatnost? V tom případě si z bohaté nabídky publikací vyberte Tréninkovou bibli pro cyklisty od Joela Friela. Není vůbec podstatné, zda chcete udělat v cyklistice díru do světa a velkou kariéru nebo prostě chcete „jenom“ ze sebe dostat maximum při rekreačním sportování. Friel vám ukáže, jak můžete ještě dále rozvíjet své cyklistické schopnosti. Chce zdokonalit jízdu do kopce, zvýšit svoji vytrvalost a rychlost v jízdě? Máte možnost. Dozvíte se také vše, co se týká tréninku. Jak má být dlouhý, intenzivní a náročný, jak zabránit přetrénování, jak po tréninku lépe a účinněji relaxovat. Budete mít ty nejlepší informace, jak si trénink naplánovat. Můžete se inspirovat tréninkovými metodami světových cyklistických hvězd a přečtete si i něco o zdravé výživě cyklisty.
Author: Julie Vedralová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..