Tohto roku som bez Tour de France

Tour de France som v televízii po prvý raz sledoval v roku 2011. Mohla za to choroba, či skôr pooperačný stav. Zotavoval som sa z operácie platničky a mohol som len stáť alebo ležať. V posteli v spálni alebo na gauči v obývačke. Keď už som mal všetky časopisy prečítané a do tabletu čumieť ma už nebavilo, skúsil som televízny ovládač. Vtedy som objavil na Eurosporte práve prebiehajúcu LeTour a už som jej prepadol.

V rámci rekonvalescencie som toho roku stihol aj Vueltu a potom každý rok som sa snažil nevynechať ani jednu etapu veľkej trojky. Neskôr, keď sme kúpili záhradu, som si aspoň pozrel večerné zostrihy a tešil sa, kedy bude u nás pršať, aby som mohol pozerať priamy prenos. Hoci dnes už tie večerné zostrihy za nič nestoja, majiteľ kanálu Eurosport skupina Discovery nás takto núti kúpiť si predplatné na Eurosport player.

Tento rok Tour de France nepozerám vôbec. Nie je v tom nijaký vzdor či protest, je za tým zase choroba. Vlastne rekonvalescencia po kovide. Ako miesto pre ňu (nie pre tú chorobu, ale zotavenie sa po nej) som si vybral vidiek, presnejšie starší karavan na veľkom pozemku na vidieku.

Musím povedať, že super zážitok bývať vo veľkom síce staršom, ale na vtedajšiu dobu kráľovsky vybavenom obytnom prívese. Mám tu plynové kúrenie, keby bolo málo horúco, elektrický prúd a pitnú vodu vo fľašiach a na umývanie v bandaske s čerpadlom. Variť si môžem na plynovom sporáku alebo pripraviť pochúťky na betónovom grile, zásoba dreva je dostatočná. Prípadne si objednať hotové jedlo s dovozom z neďalekého mesta 😉

Jediné, čo mi tu chýba, je poriadny internet. Fachčím na 3G roamingu 4ky, takže nejaké videjká idú, maily tiež, poslať fotku utrpenie a na telku môžem zabudnúť. Aj som zabudol, nechýba mi rovnako, ako spravodajstvo, aj tak neprináša info o dôležitých veciach ale o tom, čím sa máme podľa vrchnosti zaoberať. Kašlať na nich, ja si tu riešim svoje zdravie telesné aj duševné a je mi fajn.

Možno by som si aj niečo live pozrel, ale to by som nesmel byť škrob. Platiť si nejaké ďalšie sumy za 4G pripojenia a k tomu 9 eur paušál za Eurošport som proste lenivý. Takže nepozerám nie len Tour, ale ani nijaké iné športové či iné prenosy ani nijaké zábavné či vzrušujúce programy. Užívam si prírodu, sem tam niečo spravím, veľa sa prechádzam, zdravo sa stravujem, lebo v záhrade sa rodí jeden druh ovocia a zeleniny za druhým. A keby som bol prilepený na smartfóne, lebo niečo „zaujímavé“ tam ide, tak by som o toto všetko prišiel.

Takže tak ako som pred 2011 nepozeral LeTour v telke, lebo som ani nevedel, že také niečo tam dávajú, tak možno odteraz znova nebudem pozerať cyklistické preteky. A asi o nič neprídem, veď ako vraví Peťo Sagan, je to len šport. Život je predsa o niečom inom.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..