Tip na příští rok: Vydejte se s kolem až do Benátek

Někteří vás možná uložili kolo k zimnímu spánku a plánují, kam se s ním vydat příští rok. Pokud máte chuť vyrazit někam do zahraničí, nemusíte se omezovat jenom na sousední státy. Vyrazit se dá i dál. Stačí si jenom vzít trochu delší dovolenou a můžete jet. Cestovat se dá na kole, případně si můžete kolo vézt vlakem. V zahraničí je to běžná záležitost. Kam se vydat?

Rakušané i Italové jsou cyklistice naklonění

Skvělou volbou je třeba Itálie. Máte pravdu, je velká, proto vám bude stačit určitě sever, i když v případě, že máte dost času, klidně se můžete vydat i dál na jih. My se ale soustředíme na severní, nám bližší část. Stojí za to vydat se až k Benátkám. Rakouskem projedete na kole raz dva. Výhodou je, že Rakousko je cyklistům země zaslíbená – zázemí pro uložení kola najdete v podstatě úplně všude a ani v Itálii se k majitelům jízdních kol nechovají nijak macešsky. Takže vzhůru do Benátek na kole. Nabízíme pár tipů na cestu.

Nenechte si ujít tržnici

Ponořte se s námi do romantiky. Benátky. Každý obdivuje Dóžecí palác, vydá se sem třeba na karneval, ale málokdo už zavítá do zdejší rybářské tržnice. Přitom i tu stojí za to vidět a hlavně cítit, tedy pokud zvládnete onu specifickou rybí vůni, nebo smrad, jak podle libosti chcete. Seženete tu čerstvé mořské potvory, i takové, o jejichž existenci jste dosud neměli ani tušení. Takže máte-li s sebou gril, můžete vyzkoušet své kuchařské umění. Ale pozor, na nákup musíte vyrazit ráno, krátce po poledni už tu potkáte jenom uklízečky, které polévají podlahu vodou a ohánějí se košťaty, aby smyly zbytky rybí krve… Takže nezapomeňte navštívit benátskou rybí tržnici, i když nebudete nic kupovat, stojí to za to.

venezia

Spěte v přístavu

Pokud byste chtěli v Benátkách spát, doporučujeme spíše něco mimo Benátky, co vyjde mnohem levněji, hotely v Benátkách jsou hrozně drahé. Třeba v přístavu Punta Sabbioni (pokud nebudete chtít super komfort, tak se dvoulůžkový pokoj v levnějším hotýlku dá pořídit i za něco málo přes tisícovku v přepočtu na koruny) a pak se vydat lodí do Benátek – to je nádherná romantika, příjezd přímo kousek od náměstí svatého Marka, rozhodně mnohem lepší, než se do Benátek dostávat přes průmyslové Mestre, naštěstí většina cestovek už jezdí tímto způsobem.

Využijte vodní taxík

Pokud jde o dopravu v Benátkách, je výhodné koupit si denní jízdenky na vaporetto, tedy vodní autobus, který jezdí po kanálech. Jízdenka na celý den stojí 15 Euro a vyplatí se ji maximálně využít. Nekupujte proto jízdenky na jednotlivé jízdy a snažte se toho na časovou jízdenku projezdit co nejvíc. Bohužel do vaporetta vás s kolem nepustí, můžete zde mít jen jedno zavazadlo nepřekračující stanovený limit. Nejlepší je nechat kolo v přístavu, kde budete ubytovaní. V Benátkách pak využijete vodní dopravu nebo své vlastní nohy a večer po návratu do přístavu se zase s kolem shledáte. Můžete v Benátkách využít i gondoly. Tenhle romantický zážitek je ale zpravidla hodně drahý, záleží proto na vás, jestli se pro něj rozhodnete.

benatky

Jak se ve městě levně najíst

Nechybí také náš tip na restauraci – je to taková samoobslužná jídelna pro turisty, kde se dá v Benátkách dobře najíst, pokud nejste kdovíjací fajnšmekři. Jmenuje se Le Chat Qui Rit a leží kousek od náměstí svatého Marka. Pokud nečekáte Hilton, tak se tam docela slušně a za poměrně minimální peníz najíte. Určitě stojí za to se tam podívat. Pokud netoužíte jíst někde v super luxusu (to vyjde ovšem draho), určitě dobře pořídíte. Mají tam pizzu, těstoviny, mořské potvory, saláty, zmrzlinu, víno, určitě si dobře vyberete podle vlastní chuti i když máte hluboko do kapsy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Julie Vedralová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..