S kolem na dovolenou? Jedině s cestovním pojištěním!

Sezóna letních dovolených se neodkladně blíží. A jakožto milovník cyklistiky si vedle plavek přibalíte bezpochyby i bicykl. Ať už se vydáte kamkoliv, byť jen k východním sousedům na Slovensko, měli byste mít uzavřené cestovní pojištění. V následujících řádcích se podíváme, proč je cestovní pojištění tak důležité.

Spousta českých turistů si přibalí pouze kartičku pojištěnce neboli Evropský průkaz zdravotního pojištění. Po předložení kartičky sice máte nárok na lékařsky nezbytnou zdravotní péči v rámci EU, nicméně není možné ji uplatnit všude a nezahrnuje veškerá vyšetření. Je dobré se ještě pojistit takzvaným cestovním pojištěním, které v současnosti nevyjde ani draho.

Jaký typ cestovního pojištění zvolit?

Cestovní pojištění je ochrana před velkými výdaji, které mohou nastat v případě, že se na dovolené něco pokazí. A věřte, že zákon schválnosti funguje neustále. Než odjedete na dovolenou, měli byste si ujasnit, co během dovolené budete dělat a čemu se budete věnovat. Na základě toho byste měli zvolit vhodný druh cestovního pojištění. Pakliže na dovolené nastane nějaký problém, na který se cestovní pojištění nevztahuje, museli byste výlohy platit z vlastní kapsy. Což asi nechcete.

Jestliže plánujete jezdit většinu času na kole, doporučujeme zvolit jako typ cesty „Aktivní dovolená“. Tato možnost je vhodná pro všechny turisty, kteří chtějí strávit dovolenou v zahraničí především sportováním.

Kde si sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění má ve svém portfoliu produktů spousta pojišťoven. Vybrat tu nejvhodnější variantu se může mnohdy zdát jako nadlidský výkon. Dovolujeme si vám představit portál ePojisteni.cz, který umožňuje srovnání cestovního pojištění. Pomůže vám vyhledat nejlevnější cestovní pojištění, jež bude odpovídat vašim požadavkům. Stačí zadat základní údaje o cestě (datum odjezdu a návratu, cíl cesty a typ cesty) a informace o cestujících osobách. Poté se vám zobrazí nabídky jednotlivých pojišťoven.

Na portále ePojisteni.cz je možné podobným způsobem porovnat také povinné ručení, havarijní připojištění či pojištění odpovědnosti. S pojištěním bude vaše dovolená bezpečnější.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..