Rumunsko je země s neomezenými možnostmi

Rumunsko se rozprostírá v severní části Balkánského poloostrova v jihovýchodní Evropě na pobřeží Černého moře. V hlavním městě Bukurešti se nachází i nejtěžší budova na světě, a to Palác Parlamentu. Samotná země se chlubí i bohatým kulturním dědictvím, přírodními krásami a okouzlujícími destinacemi s úchvatnými scenériemi.

Pokud si tedy hledáte ubytování v Rumunsku, prvně si ujasněte, jaké části byste chtěli navštívit. Země je rozmanitá a má vám co nabídnout.

Transylvánie

Transylvánie jakožto jeden z nejznámějších rumunských regionů je obklopena obloukem karpatského pohoří. Čekají na vás zachovalá středověká města, která si vás podmaní ojedinělou atmosférou. Významné jsou staré saské ruiny, za zmínku však stojí i města Brašov, Sibiu a Sighisoara. Hotely v Sibiu jsou ideálním východiskem.

Krišana a Bihor

Krišana je na západní hranici Rumunska a jedná se o region, jehož název je odvozen od tří hlavních řek protékajících touto oblastí. Jedním z nejpůvabnějších měst západního Rumunska je město Oradea. Určitě si prohlédněte staré centrum města a navštivte Muzeum řek Cris.

V regionu je ještě pohoří Bihor s nádhernými jeskynními tunely a skrytými jezery. Medvědí jeskyně na západě pohoří nabízí dvě úrovně galerií se zkamenělinami, jejichž stáří se odhaduje na 22 tisíc let.

Kde najít ubytování?

V podstatě nezáleží na tom, jestli hledáte hotely v Sadu či jiném rumunském městě, protože v každém případě na vás čekají komfortní ubytovací možnosti. Rumunsko je skvělá země, do které můžete cestovat jak automobilem, tak i jinými dopravními prostředky, třeba zájezdovými autobusy i letadlem.

Jestliže hledáte hotely a ubytování, podívejte se na portál Hotely.cz, kde najdete hotelová zařízení z různých zemí, tedy nejen Rumunska. Vyhledat si tak můžete ubytování i v České republice, na Slovensku, v Chorvatsku a dalších středoevropských zemích.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..