První cyklovýlet 2013

Vzhledem k operované páteři před téměř dvěma lety jsem na letošní první výlet na kole (a druhý od operace) čekal velmi netrpělivě. Měl dát odpověď na otázku, jak jsem na tom s kondicí a co na cyklistiku řeknou moje záda.

Loni na podzim jsem stihl akorát jednu „etapu“ dlouhou 15 km. Počasí se toho roku přehouplo ze zimy rovnou do léta, takže jsem byl rád, že kola mám připravené, stačilo jen dofouknout pneumatiky. Kombinace volného času obou nás doma a přijatelného počasí se naskytla v sobotu 27. dubna a tak jsme neváhali a oba se rozhodli podniknout první letošní výlet na kole po okolí.

Jelikož oba máme svůj problém s plotýnkami, dost jsem hledal po internetu, jak jsou na tom s cyklistikou ostatní stejně postižení. Skončilo to remízou, jedna polovina operovaných na L5 S1 tvrdí, že je po cyklistice záda bolí víc, ale nepřestávají se věnovat svému koníčku, a druhá polovina tvrdí, že jim jízda na kole pomáhá udržovat záda v dobrém stavu a bez bolesti. Zkonzultovat jsem to začátkem dubna s neurochirurgem, který mě operoval a který se o nás i nyní stará, a došli jsme k závěru, že to musíme jen vyzkoušet. Pokud bude vše OK, uvidíme se na kontrole na podzim, pokud se vyskytne něco akutní, mám na něj mobil a vyřešíme to, ať už ozonoterapií nebo operačně.

Tak s takovými pocity jsem si spustil sedačku trochu níže, ať mám o malinko vzpřímenější posed, zkontroloval brzdy a naplnil láhve s vodou. Na benzínce jsem dofouknul oba horská kola na měkko, tedy jen na tři atmosféry a vyrazili jsme do blízkého okolí, aby to bylo nedaleko, kdyby nás bylo třeba dovézt domů autem.

Dopadlo to skvěle. Kondičně sice nic moc, ve druhém táhlém stoupání jsem pár krát slezl dolů, částečně proto, že lýtka moc nemohli, částečně proto, že sedět na sedačce mi už bylo nepohodlné navzdory cyklokraťasům s gelovou vložkou. Hřbet se zkrátka ozýval a raději jsem si dal pauzu dřív, než to bude bolet silně.

Celkově jsme ujeli 22 km. Kola fungují navzdory svému věku velmi dobře, i když nějaké mušky by se už našli. Asi je fakt už vyměním za něco novějšího. V sobotu večer jsme oba cítili takovou příjemnou tělesnou únavu, ale žádnou bolest, ta nepřišla ani v neděli. Takže by to asi jít mohlo. Pokud se nezkazí počasí začátkem května, bude fajn využít oba dva svátky uprostřed týdne v kombinaci s některým víkendovým dnem a nabrat tak trochu ztracené kondice i naučit zase zadek bike sedadlu 😉 Abychom v létě opět mohli na dovolenou do Čech do některého z cykloturistických rájů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..