Po piatich rokoch opäť cyklodovolenka

Tento rok sme dovolenku s bicyklami naplánovali o čosi neskôr, ako sme mali zvykom. No podstatné je, že sme našli vhodný termín a voľné ubytovanie na dva týždne v lokalite, ktorú trochu poznáme, ale ktorú chceme viac preskúmať. Takže sa môžeme tešiť na nové objavy a mať pritom istotu dobrej lokality. Tohoročnú dovolenku strávime v Lednici na južnej Morave.

Na cyklodovolenku sa veľmi tešíme a aj sme sa začali kondične pripravovať. Trénujeme najmä výdrž, lebo nejakú silu máme, hoci je to kondícia skôr zo záhrady. Tá bola hlavným dôvodom, prečo sme na cyklodovolenke od roku 2014 neboli. Záhrada je však už ako tak zaopatrená, prevaha budovania sa zmenila na prevážne udržiavanie a celozávodná dovolenka v septembri dáva možnosť zabicyklovať si bez obáv, čo s úrodou v záhrade. Väčšina zeleniny bude už obraná.

Zvyčajne termín a miesto dovolenky plánujem už v apríli, tento rok sme sa termín dozvedeli až v júli. Kde si vybrať lokalitu a kde zohnať ubytovanie? Vzhľadom na málo najazdených kilometrov s prognózou do 400 km/sezónu pred nástupom na dovolenku sme sa rozhodli pre rovinatejšiu lokalitu s dobrým zázemím.

Prvou voľbou bol penzión v Mikulove, kde sme boli ubytovaní už počas dvoch dovoleniek. Mesto dáva slušné zázemie a v okolí je množstvo ľahších aj náročnejších trás, dá sa jazdiť aj po takmer úplnej rovine aj sú v blízkosti slušnejšie kopce. A večer sa dá zájsť do mesta nie len na dobrú večeru. Lenže v penzióne nemali voľnú izbu na celé dva týždne a sťahovať sa na dva dni niekam inam a potom zase naspäť, tak takto si dovolenku nepredstavujem.

Čeknul som ubytko kúsok ďalej, v Lednici. Je to o dosť drahšie, aj reštiky majú vyššiu úroveň cien, ale z minulých návštev vieme, kde si zájsť na dobré jedlo bez rizika bankrotu 😉 Skúsil som osloviť nejaké penzióny, ktoré nám svojím naturelom vyhovujú najlepšie a mal som šťastie. Dohovoril som sa s jedným majiteľom a budeme bývať v penzióne neďaleko zámockého parku.

Okolie Lednice je rovina, len cez Pálavu do Mikulova je to cez kopce alebo cez hranicu vo Valticiach do Rakúska, to sme viackrát absolvovali. Do Laa sa asi nedostaneme, ale teším sa na detailnejšie spoznávanie pamiatok v tesnom okolí Lednice aj na časť smerom na Hodonín. Bývať v Mikulove by už trochu zaváňalo nudou, ale takto budeme mať viac možností objavovať, čo sme v minulosti pri návštevách v Lednici nestihli. A tiež chceme trochu viac času venovať Valticiam. V priebehu dvoch dovolenkových týždňov by som sa rád pozrel aj do Pohořelíc na severe a neobídem samozrejme ani neďaleké okresné mesto Břeclav. Najmä by som rád absolvoval servis našich bicyklov a vymenil zadný plášť. Doteraz ma servis v Čechách vyšiel vždy výrazne lacnejšie, ako u nás.

Výhoda dovolenky na Břeclavsku je v tom, že sa tam vieme autom dostať už v piatok večer. Popoludní skončíme v práci, naložíme rýchlo batožinu do kombíka a bicykle na stredný nosič a večer už spíme v penzióne, aby sme v sobotu ráno začali dovolenku prvým výletom v tomto prekrásnom kraji, zasľúbenom všetkých cykloturistom.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..