Otestujem váš elektrobicykel

Elektrobicykle sa na cestách objavujú čoraz častejšie. Umožňujú jazdiť na bicykli aj osobám so zdravotným postihnutím, bez telesnej kondície alebo bez nevyhnutnosti spotiť sa. Využívajú ich dôchodcovia pri jazde do záhradky, ženy pri sprevádzaní svojich mužnejších polovičiek pri potulkách prírodou aj manažéri pre jazdách po meste. No relatívne vysoká cena elektrobicyklov bráni ich masovému rozšíreniu. Keďže viem, ako sa jazdí na takomto stroji, ak ste predajca, ponúkam sa otestovať váš elektrobicykel a odporučiť ho na konkrétne použitie mojim čitateľom.

Jazdu na elektrickým motorom poháňanom bicykli som si už vyskúšal, viem, aké to môže byť výhodné a aj aké to môže skrývať úskalia pre neskúseného cyklistu. Viem, že by veľa ľudí znova sadlo na bicykel, keby im v jazde pomáhal elektromotor. No práve cenovka je to, čo im bráni sa pre kúpu elektribicykla rozhodnúť. Boja sa nesprávneho výberu bicykla, motora, batérií.

Čo ma k ponuke vedie?

Už druhý rok nemám na pravú cykloturistiku čas. Všetok mi ho zaberá moja nová záhrada. Aj vlani som začal bicyklovať až koncom leta, keď už v záhrade nebolo veľa práce. Tento rok to asi iné nebude. Skrátka mám slabšiu kondíciu. Každý týždeň jazdiť nemôžem a raz za mesiac to nejde, keď nemám kilometre v nohách.

e-bike

No na elektrobicykli by to bolo iné. Zvládol by som jazdu aj bez predchádzajúcej prípravy a ešte by mi ostali sily pre ďalšiu prácu v záhrade. Okrem drevených skutočne veľkých vyvýšených záhonov tam budujem komplet novú rumpálovú studňu, regále do domu a čaká ma ešte veľká terasa. O stavbe plotov ani nehovorím, to je popri všetkom maličkosť.

Kde by som váš elektrobicykel testoval?

Na trasách, ktoré som veľakrát prešiel na svojom horskom bicykli Author Dexter aj staršom Author Mystic. A o výletoch som napísal množstvo článkov a popísal všetky trasy v našom okrese aj jeho blízkom okolí.

elektrobicykel

Bolo by teda priame porovnanie jazdy na horskom bicykli a elektrobicykli na rovnakých trasách a za porovnateľných podmienok. Tiež je tu možnosť, že ja by som šiel tieto trasy na klasickom horáku a na elektrobicykli by išla moja priateľka. Tak to často robia mnohé páry, kedy chlapi idú v pote tváre a v súťaži medzi sebou a ženy si to „valia“ za nimi na elektromotor.

Keď chcete mať na týchto stránkach test vami ponúkaného elektrobicykla, kontaktujte ma. Rád prediskutujem podmienky zapožičania elektrobicykla a napísania článkov.

Ja sa povozím bez námahy, vy budete mať reálny test vášho produktu v bežných podmienkach.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..