Opálenie už mi skoro vybledlo

Občas stretávam, keď idem autom, na cestách aj cyklistov, teplo oblečených a s kuklami na hlavách, ako sa aj pri teplotách okolo nuly vezú na svojich dvojkolesových tátošoch. No ja zimu naozaj nemám rád, ja si počkám na svoj prvý výlet až na jar, keď teploty trochu vystúpia na pre mňa prijateľné hodnoty. Z jesenných jázd na bicykli mám odskúšané, že zvládam aj jazdu pri teplotách okolo desať stupňov. Pri nižších sa mi na bicykel už naozaj nechce.

Okrem čelenky na uši aj čiapky pod prilbu mám vo svojej cyklistickej výbave aj funkčnú teplú bielizeň a dlhé nohavice, ako aj tričká s dlhým rukávom a teplé bundy. No ako pozerám na tých zimných cyklistov, tuším, že si veľmi nemôžu dovoliť zastaviť sa a oddýchnuť si alebo sa pokochať prírodou, ako som zvyknutý ja. Keď sa človek prestane v zime hýbať, po chvíli mu začne byť zima. A ja predsa len po operácii bedrovej platničky potrebujem občas prestávky. Preventívne prestávky mi pomáhajú predísť bolestiam krížov aj kŕčom v nohách, čo sú sprievodné javy preťažovania platničiek dlhou jazdou, ale aj sedením.

Takže sa prestávkam nevyhýbam, ale v zime to asi naozaj nie je pre mňa. Počkám si na trochu tepla a slniečka. Hoci kraťasy si oblečiem asi až v lete. Dlho do jesene som jazdil práve v nich, dlho som mal na stehnách dvoje hranice opálenia, podľa toho aké dlhé kraťasy som mal pri bicyklovaní na sebe. Ale už to všetko počas zimy vybledlo.

Už aby tu bola jar. Ja viem, že ma čaká dosť práce zase v mojej záhrade, ale ako som si zvykol na jeseň, vyberiem si jeden pracovný deň v týždni, kedy vyrazím dopoludnia na bicykel, vrátim sa naobedovať a potom budem dve hodinky pracovať, aby som po fajronte šiel do záhrady. Tak ako vlani, očakávam aj tento rok, že mi záhrada pomôže rýchlo získať dobrú kondíciu a budem si m.cť už čoskoro dovoliť vyraziť aj na náročnejšie trasy v okolí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..