O zabezpečený bicykel sa nemusíte strachovať

Kúpili ste si drahý bicykel, nehovoriac ešte aj o cene príslušenstva? Určite vám vôbec nie je jedno, kde si ho zaparkujete, a preto sa bicyklovania niekedy radšej zrieknete a odveziete sa autom. S kvalitným zabezpečením bicykla sa však už nemusíte báť krádeže.

 

Zabezpečenie bicykla pre každý prípad

Možno si poviete, že vám niečo také ako krádež bicykla nehrozí, no boli by ste prekvapení, koľko bicyklov sa ročne odcudzí, bez ohľadu na to, či ide o dedinu alebo mesto. Počet 600 kusov nie je malý, a práve preto je nutné myslieť predvídavo. Nikdy neviete, či sa niekomu nenalepí na prsty práve váš bicykel. Vy ste si ho vyskladali na mieru, no zlodejovi je úplne jedno, či mu sadne veľkosť a typ bicykla, podstatné je, že ho ľahkou cestou získa alebo prípadne aj speňaží.

Určite by ste nemali dobrý pocit, keby ste svojho 400-eurového dvojkolesového miláčika zamkli v na to určenej miestnosti vo vašom paneláku, no do týždňa by zmizol. Rovnako tak nie je príjemné ani to, že si svoj bicykel musíte zamykať na autobusovej alebo vlakovej stanici pred odchodom do práce. Vzhľadom na to, že denne sa na tom mieste premelie stovka ľudí a je len otázka času, kedy zlodejským živlom padne do oka práve váš bicykel, si asi radšej dvakrát rozmyslíte, či radšej nepôjdete pešo… Lacnejšie ako kupovať nový je hneď od začiatku myslieť na kvalitné zabezpečenie bicykla, ktoré sa inštaluje na nenápadnom mieste v konštrukcii, a tak je len sotva postrehnuteľné. Vy budete mať istotu a zlodej nič iné ako smolu.

Lokátory na bicykli

Sú malé, ale šikovné. To vďaka nim budete vždy presne vedieť, kde sa váš bicykel nachádza. Či ho niekomu požičiate, alebo ho zaparkujete medzi kopu iných bicyklov, alebo vám ho niekto ukradne, vy budete presne informovaní, kde sa nachádza. Je úplne jedno, že máte ten najlepší mechanický zámok na svete. Dnes sa už dá prekonať každá prekážka, avšak GPS lokátor na bicykel neoklamete. Bez obáv zaparkujte váš obľúbený dopravný prostriedok pred obchodom, pred budovou, v ktorej pracujete, alebo aj pred panelákom, zabezpečenie bicykla fungujúce na princípe GPS a GSM technológií ho často vypátra rýchlejšie ako polícia alebo je pri pátraní minimálne veľmi nápomocné. Získavate presné informácie o polohe vášho bicykla, a to v reálnom čase, teda zakročiť viete okamžite. Zabezpečenie bicykla by dnes malo byť už takou samozrejmosťou ako zabezpečenie auta či domácnosti.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..