Nové cyklistické oblečenie

Tento rok som musel vymeniť svoje cyklistické oblečenie za nové. Dlhé roky som jazdil v bežných kraťasoch a bavlnenom tričku, často v takom, aké som kúpil na chatách na vrcholoch niektorých turistických centier. No po operácii bedrovej platničky som začal plne využívať funkčné tričká a prvú dovolenku som v takom cyklooblečení strávil v roku 2013 v Mikulove. Hlavným dôvodom nákupu bolo ochrániť chrbát pred prechladnutím zo spotenia sa.

Kým som po operácii platničky začal znovu bicyklovať, tak som nabral nejaké kilá. Nebolo to nič hrozné, ale pri nákupe funkčných tričiek som vždy volil veľkosť XL. Lenže vlani na jar som zmenil stravovacie návyky, obmedzil som škrobové jedlá a viac sa orientujem na mäso, tuky a zeleninu.

V roku 2010 som jazdil v bavlnenom tričku
V roku 2010 som jazdil v bavlnenom tričku

Vo výsledku sa mi tento rok stávalo, že moje obľúbené červené a bielozelené tričká na mne dosť visia a pri sedení na bicykli sa mi spodok trička zachytával o spodnú hranu sedla. Celkom sranda, keď som chcel zísť z bicykla dole a sedlo ma nepustilo 😉 A to všetko preto, že zmenou stravovania som schudol 12 kilogramov, dúfam, že tuku.

zdroj: lidl.sk
zdroj: lidl.sk

Riešením bolo dokúpiť nové tričká. Tento týždeň v predajniach Lidl ponúkali cyklistické vybavenie, medzi iným aj tričká. Kúpil som si takéto, s tromi vreckami a jedným zipsovacím na chrbáte. Na vreckovku alebo mobil akurát. A samozrejme veľkosť L, nech to na mne nevisí 😀 Staré tričká zatiaľ odložím do zadnej poličky, pre istotu 😉

zdroj: lidl.sk
zdroj: lidl.sk

Pre niekoho sú možno cyklotričká a cyklokraťasy z Lidlu málo značkové, no podľa mojich skúseností sú na rekreačnú cykloturistiku vynikajúce a dobre plnia svoju funkciu, aj keď nestoja majetok. Takže v mojom športovom šatníku sú aj takéto kraťasy, jedny pod kolená, druhé nad kolená. Gélová vložka v kraťasoch výborne tlmí nerovnosti na cestách. Prvý rok po operácii chrbtice by som bez nich v podstate nemohol bicyklovať, teraz už by to išlo aj bez nich, chrbát je pevnejší, ale ako si pamätám, v obyčajných gatiach ma po šiestich hodinách výletu už bolel zadok, teraz jazdím aj desať hodín a dá sa to zvládnuť oveľa lepšie. Jednoznačne odporúčam.

zdroj: lidl.sk
zdroj: lidl.sk

Rovnako tak cyklistické rukavice z Lidlu, vydržia jednu až dve sezóny a aj keď teraz jazdím na odpruženom bicykli, tak dobre tlmia nárazy do riadidiel a neprenášajú rázy do krčnej chrbtice.

Aj podľa skúseností mojich priateľov cyklistické oblečenie z Lidlu je vynikajúce pre rekreačného cyklistu a za dobrú cenu poskytuje výbornú funkčnosť. Najmä funkčné tričká výborne odvádzajú pot hlavne na chrbte, takže sa nemusím báť, ako v prípade bavlneného trička, že prechladnem. V minulosti som so sebou vždy vozil náhradné tričko, aby som sa na vrchole stúpania mohol prezliecť do suchého. Teraz to nemusím robiť, žiadny chlad na chrbáte necítim, ani keď po prudkom kopci nasleduje zjazd.

Dobré a pohodlné cyklooblečenie robí moje výlety na bicykli lepšími.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..