Nová cykloturistická základňa vo Veľkom Krtíši

Nízka hustota premávky na cestách a malebná krajina kombinujúca kopce na severnej časti s pahorkatinou či rovinami na juhu robí z okolia Veľkého Krtíša zaujímavú cykloturistickú lokalitu. Pokiaľ ste zvažovali dlhšiu návštevu tohto kraja, len vám tu chýbala vhodná základňa, kam by ste sa po celodennej túre mohli vrátiť, teraz je všetko inak.

Na kraji mesta, prakticky hneď pri tunajších viniciach, bol otvorený Penzión u vinára. Ponúka nie len ubytovanie, miesto odkiaľ môžete podnikať výlety na bicykli do okolia, ale tiež oddych a relax po návrate z cyklotúry. Tu nebudete rušení ruchom mesta ani jeho nočnými svetlami. V pokoji tu môžete naberať sily na zajtrajšiu túru.

Aby ste neboli hladní, o to sa postará skúsený personál kuchyne a reštaurácie penziónu. Tešiť sa môžete na slovenskú kuchyňu a jedlá pripravované z čerstvých surovín. Pred tým, než vyrazíte obdivovať krásy tohto kraja, sa posilníte skvelými raňajkami a po návrate vás tu bude čakať výdatná večera. Zdravé jedlá tu pripravujú z miestnych surovín. A pokiaľ vám počasie nedovolí vyjsť si von, tak si vychutnáte spojenie kvalitných jedál a vín z tohto vinárskeho kraja.

obed

Penzión u vinára leží pri hlavnej ceste, ktorá rozdeľuje okres na severnú kopcovitú čas a južnú rovnejšiu. Na juhu a juhozápade nájdete skôr roviny, na juhovýchode pahorkatinu, ktorá ale nie je cyklisticky náročná ani pre deti. Povrch ciest je tu zväčša dobrý, mnohé asfaltky boli nedávno opravené. Keďže tu nie je žiadny priemysel, dýchate tu čistý vzduch a ak zatúžte spoznať našich južných susedov, na Maďarské hranice je to 17 km a za nimi na vás čaká okresné mesto. V jeho početných obchodoch sa často dohovoríte aj slovenčinou.

Hoci tu nie sú vybudované špeciálne cyklocesty ani značené cyklotrasy, smelo sa môžete vydať na bicykloch po okresných cestách, ktorých sieť je celkom hustá, a navštíviť dediny rôzneho charakteru. Pokocháte sa malebnou krajinou, ktorú lemujú obilné lány alebo vinice, najdôležitejšie poľnohospodárske kultúry tohto regiónu. Niektoré z našich obľúbených trás s popisom okolia a najvýznamnejších miest nájdete aj na našom webe v príslušnej kategórii článkov.

Okrem toho tu na vás čaká zrúcanina hradu Modrý Kameň s dobre fungujúcim múzeom hračiek alebo niekoľko malých múzeí v obciach okresu. A tiež prírodné zaujímavosti a krásy, o ktorých vás v recepcii penziónu radi poinformujú.

partia

Ak budete počas vášho pobytu v tomto rodinnom penzióne potrebovať nakúpiť, do centra okresného mesta je to asi tri kilometre. Kúsok za penziónom začína chodník pre peších, ktorým sa bezpečne prejdete až do mesta. Keď sa rozhodnete ísť do mesta autom, zaparkujte pri predajni potravín niektorého z obchodných reťazcov alebo si kúpte jednorazovú parkovaciu kartu, aj pomocou SMS, informácie nájdete na každom vyhradenom parkovisku.

Tunajší kraj ponúka skvelé možnosti pre oddych a relaxáciu aj cykloturistom, ktorí nie sú miestni. Ak vám doteraz chýbalo vhodné ubytovacie a stravovacie zariadenie, kvôli ktorému ste tento pokojný a krásny kraj obchádzali, tak teraz máte možnosť využiť pohostinnosť Penziónu u vinára. Prežite u nás niekoľko krásnych dní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..