Nosiče sportovního vybavení na auto

Když vyjíždíme na cyklovýlet do okolí domova, vezmu si kolo a vyrazím. Když ale jedeme na cyklodovolenou, nemáme rádi kola z půjčoven, proto si vozíme svá kola sebou. A když jednou za čas vyměním auto za novější, měním i nosič kol. Teď jsem opět stál před úkolem vybrat si nový. Vsadil jsme na osvědčenou značku, která mě nikdy nezklamala.

Můj kombík má pevné podélné nosníky, takzvané hagusy. Takže nejprve musím vybrat příčníky, na které teprv namontuji samotný nosič. Mám vyzkoušené střešní nosiče Thule už z minulosti, vybral jsem opět oblý typ, který je aerodynamický a méně hlučný. Mám vyzkoušené, že s takovýmto kvalitním nosičem na střeše mohu jet i na dálnici bez omezení. A rychle se montuje na podélníky na střeše, takže příprava na odjezd na dovolenou netrvá dlouho.

Na příčníky připevním nosič na kola Thule či spíše jejich dvojici. Vzdálenost od sebe volím tak, aby řídítka kol nepřečnívala přes vnější obrys auta shora a současně bylo možno mezi ně umístit třetí nosič kola v případě potřeby, kdybychom jeli na dovolenou ve více osobách.

stresni nosic kol

Nový nosič kol montuji na zemi, abych měl k dílům lepší přístup. Po předběžném složení příčníků s nosiči kol sestavu naložím na auto a opět zkontroluji polohu. V minulosti jsme měl na autě střešní okno, tak pozor na to, abyste neměli problém s jeho otevíráním. Dalším zádrhelem může být otevírání kufru auta u pětidveřové karosérie. Takže na nasazení střešní nosič kol naložím jedno kolo, předběžně ho upevním a opatrně otevřu víku kufru, jestli nenaráží do zadního kola. V případě potřeby jde opatrně posunovat sestavu příčníků a nosiče kol po hagusech, někdy je potřeba posunout nosiče kol na příčnících. Když je vše dobře nastaveno a nic nepřekáží používaní nosiče ani auta, pečlivě dotáhněte všechny šroubové spoje a můžete svůj nový nosič kol začít používat.

nosic lyzi

A když skončí léto, vyměníte nosiče kol za nosič lyží a sportujete dál. S kvalitním vybavením od Thule se nemusíte bát vyrazit za jakýmkoliv zážitkem!

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..