Neznášam tenis

Kto je športovo založený, väčšinou obľubuje viacero športov a nevenuje sa len jednému. Podobne je to aj so mnou. No teraz je jeden šport, ktorý doslova nemám rád. Hoci aktívne teraz nebicyklujem pre „iné aktivity“ – ako hovorí môj sused v záhrade – tak nemám rád tenis.

Nikdy som tenis nehral, pár krát stolný – teda ping-pong. Ani tenis nesledujem v televízii. Skrátka ma nezaujíma. Viem, o čo ide, viem, ako sa hrá, chodím denne okolo tenisových kurtov v meste a sledujem aj v najväčších horúčavách potiacich sa podnikateľov, lebo im práve teraz vyšiel rozpis na ich hru. To sa mne na cestách po okrese s bicyklom nemôže stať, že by som mal vyhradené hodiny, kedy sa môžem po nich sám pohybovať. Naopak, rád stretnem spriatelené duše a prehodíme pár slov.

Ako som už povedal, mám teraz iné aktivity. Okrem práce, ktorú si našťastie viem rozvrhnúť na celý deň (a noc) sa aktívne venujem svojej záhrade a koniec leta využívam aj na lietanie s novým modelom elektrovetroňa, kým je termika. Ideálne v pekný deň dopoludnia, aby som sa na obed vrátil domov. Takže dopoludnia a popoludní práca, občas v tom to lietanie, popoludní do záhrady, kde som až do ôsmej večer.

Hoci sa považujem za rekreačného cykloturistu, rád si pozriem na Eurošporte cestné cyklistické preteky. Práve sa ide Vuelta. Keď oni začnú s prenosom, ja odchádzam do prírody. Keď sa večer vrátim, celý večer na oboch kanáloch beží tenis z Ameriky. Večerný záznam z Tour de France som si pozrel, ale záznam z etapy na Vuelte večer v telke nie je. Ak chcem vedieť, čo sa dialo a ako to prebiehalo, musím stihnúť záznam druhý deň zavčas rána. No ak chcem ísť lietať…

No povedzte, môžem ja byť fanúšikom tenisu? No ale jednu výhodu predsa len má. Susedia v záhrade sú veľkými fanúšikmi (aj hráčmi) tenisu, takže sú nalepení pri televízore a v záhrade je celé popoludnie kľud a nehrá tam ich večne vŕzgajúce rádio 😉


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..