Nepodceňujte dôležitosť funkčného cyklistického oblečenia

Nielen profesionálni cyklisti, ale aj bežní amatéri, ktorí si z času na čas sadnú na bicykel, by mali myslieť na kvalitné cyklo oblečenie. To dokáže naozaj veľa. Zabezpečí, aby ste sa počas celej jazdy cítili príjemne a pohodlne, a to bez ohľadu na aktuálne počasie. Prispieva k vysokej bezpečnosti na ceste a samozrejme, každému cyklistovi vytvára dokonalý športový look.

Cyklo oblečenie a jeho ideálne vlastnosti

Aby bolo cyklistické oblečenie schopné plniť všetky svoje úlohy, musí disponovať správnymi vlastnosťami. Tú základnú, a to odvádzanie tepla a vlhkosti spod oblečenia, podmieňuje moderný funkčný materiál. Vďaka nemu budete v suchu, aj keď vonku panujú nesmierne horúčavy či si udržíte optimálnu teplotu tela aj v chladnejšom počasí. Rovnako dôležitý ako materiál je aj správny strih cyklo dresov, búnd alebo nohavíc. Ten by mal kopírovať krivky tela, najmä vrchný diel odzrkadľovať predĺženú polohu cyklistu pri jazde, neobsahovať výrazné švy a nohavice či cyklo šortky by mali byť mierne spevnené v dotykovej oblasti sedadla s telom. Praktický je tiež zips cyklo dresu využiteľný najmä počas leta, rozličné kapsičky na občerstvenie či dôležité bezpečnostné reflexné prvky.

Racing Cyclist

Ako sa na bicykel obliecť v lete a ako počas sychravého dňa?

To, ako sa na bicykel oblečieme, je ešte pred posadením sa na sedadlo potrebné prispôsobiť aktuálnemu počasiu. Bez ohľadu naň však pod cyklo oblečenie neodmysliteľne patrí funkčná spodná bielizeň, pričom páni by okrem jej spodného dielu nemali zabúdať ani na tielko. Počas leta stačí na funkčnú bielizeň obliecť krátke cyklistické nohavice a cyklistický dres s krátkym rukávom. Pri teplotách pod 18°C je vhodné nahradiť krátke rukávy dlhými, prípadne využiť praktický doplnok vo forme návlekov na ruky. Ak si jazdu na bicykli neodpustíte ani počas chladnejšieho a sychravého počasia, okrem dlhých nohavíc a dresu si oblečte aj funkčnú nepremokavú bundu.

cyklo-dres-foxracing.sk

Nikdy nezabúdajte na cyklistické prilby, rukavice či iné doplnky

Do každého počasia neodmysliteľne patria cyklistické prilby, ktoré sú aj podľa zákona povinné pri jazde mimo obce. Nezabúdajte tiež na vhodnú obuv a cyklistické rukavice zvyšujúce pohodlie pri držaní volantu. Tie vám spolu s kompletnou výbavou oblečenia a doplnkov pre cyklistov ponúka cyklo obchod Foxracing.sk.Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..