Na kolo s funkčním dresem

Zatím to venku vypadá na vyjížďku na kole jen pro opravdové otužilce. Ani mytí kola od bláta každý druhý den mu zvlášť neprospívá. Proto mnoho rekreačních cyklistů zatím jen sleduje cyklistické sportovní zápolení v televizi a obdivuje pestrobarevné cyklodresy a jejich doplňky. Věděli jste, že úplně stejné barevné provedení, jako nosí váš favorit, si můžete na sebe obléci, až venku vystoupají teploty trochu výš a silnice oschnou po deštích?

Je hned několik důvodů, proč si i rekreační cyklisté oblíbily cyklodresy i na krátké výlety na kole. Předně je to barevnost,která prezentuje naši podporu závodnímu týmu a dává tak najevo, komu v závodech fandíme. Je to úplně stejné, jako u nadšenců motoristického sportu nebo u fotbalu. Komu fandíme, toho barvy nosíme. U cyklistiky ale zvlášť barevnost dresů podporuje naši bezpečnost na silnici. Řidiči aut pestrobarevné dresy zaregistrují daleko dříve, než fádní a tmavé oblečení.

trek-2015-hobby-cykloset

Stejný důvod, tedy bezpečnost cyklistů, stojí za nákupem cyklistické helmy. I když si dáváte velký pozor, nemůžete některé okolnosti na cestě nebo chování jiných účastníků silničního provozu úplně předvídat. Pak je cyklistické přilba to jediné, co je mezi vaší hlavou a patníkem. Dnešní přilby pro cyklisty jsou vyráběné z lehkých a pevných materiálů, takže její hmotnost vám při jízdě nebude vadit. Důmyslné odvětrávání přijde vhod v horkém létě a současně přilba zabrání na prudkém slunci úpalu. Barevné provedení pak dále zvyšuje vaší pasivní bezpečnost na silnici.

Lehké a funkční materiály, použité pro každý cyklo dres a další doplňky, jako návleky na tretry nebo na ruce, zajistí odvod potu z povrchu těla tak, abyste necítili chlad a nemuseli se bát nachlazení. Funkčnost dresů doplňují šle a kapsy na drobnosti nebo jídlo svou praktičností, ověřenou v závodních týmech. I když jezdíte na kole jako hobby jezdec, můžete se na něm cítit jako profesionál.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..