Na kolo můžete vyrazit i v zimě

Milovníci cyklistiky své kolo nedokážou opustit ani na pár měsíců. Teď se převážně bavíme o zimním období, které je pro fanoušky cyklistiky opravdová zkouška ohněm. Na druhou stranu nevidíme důvod v tom, proč byste své kolo měli nechat ve sklepě nebo v garáži, když bezpečně můžete jezdit také přes zimní období, jen musíte vědět, co je potřeba splnit. Důležitá je nejenom vaše bezpečnost, ale také i oblečení, které je na zimu skutečně podstatné. S kvalitním a hřejivým oblečením vám následně nebude při jízdě na kole chladno ani během zimních měsíců.

Zimní měsíce otevírají pravou atmosféru

Kdo nejel na kole v zimních měsících, jako by vůbec nebyl cyklista. Samozřejmě ne každý ví o tom, že taková možnost existuje. Většina lidí si totiž myslí, že jakmile přichází zima, musí své kolo opustit. To ovšem není pravda, protože se zákon na tuto tématiku nijak nevztahuje. Přes zimní měsíce máte možnost při jízdě na kole vidět zajímavou zasněženou krajinu, která vás dostane do kolen. Nejlepším obdobím je ale to, kdy není příliš hodně sněhu nebo žádný sníh. Takhle alespoň máte pocit, jako by bylo jiné roční období a nemyslíte tak na zimu, která je prozatím jen podle kalendáře.

Jak jsme tedy uvedli v předchozím odstavci, mrazivá krajina vám má co ukázat, i přes to, že na stromech nejsou žádné listy. Schválně se řiďte naším návodem a dobře se oblečte. To, co poté uvidíte venku vám vyrazí dech. Budete si říkat, proč jste jízdu na kole v zimě nevyzkoušeli už mnohem dříve. Důležité je pochopitelně povinné vybavení, převážně co se týče bezpečnosti. Jestliže v létě jezdíte bez helmy a chráničů, v zimě byste to rozhodně neměli riskovat.

Povinně se vybavit je základem úspěšné zimní jízdy

Základem úspěšné zimní jízdy je povinné vybavení. To spočívá převážně v helmě a chráničích. Nemáte se za co stydět, přece jenom se jedná o relativně nebezpečnou jízdu, narozdíl od té, kterou vykonáváte na jaře nebo v létě. Chrániče jsou hned vedle helmy nezbytnou součástí zimní jízdy. Dále byste na kolo neměli nasedat bez odrazek a světel. Možná si říkáte, že když je všude kolem vás bílo, jdete dobře vidět, ale ne vždy to tak musí být. Navíc v zimním období je daleko dříve tma, takže světla jsou taktéž úplným základem výbavy.

Přecházíme na oblečení, protože to vás bude hřát po celou jízdu. Zapotit se můžete i v zimních měsících, když na sobě budete mít klasické vrstvy, které byste si vzali v momentě, kdy vyrážíte ven. Samozřejmě zase nesmíte jet na kolo v mrazech v pouhém tričku. Základem je v tomto případě termo prádlo. To vás totiž svým způsobem obalí, protože je přiléhavé k vašemu tělu. Když si na to dáte mikinu a lehčí sportovní bundu, máte vyhráno. Co se týče spodní části, tam byste si měli vzít pohodlné šusťákové kalhoty, které jsou opět určeny pro sportovní aktivity.

Na závěr pár rad

Neberte si zbytečně těžkou bundu na mikinu a funkční prádlo. Omezíte tím svůj pohyb, který vám může v případě nešťastné nehody zachránit život. Vždy se musíte cítit příjemně a dokázat se otáčet bez větších problémů. Právě proto je dobré mít na sobě veškeré chrániče a helmu. Tím snižujete riziko možných úrazů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..