Na kole za hranicemi

Když už po několikáté letos projíždím o víkendu tou samou krajinou, když už nenacházím oblast, kterou sem o dovolené u nás neprojel na kole, zatoužím zajet někam, kde to ještě neznám, kde mi kolo i krajina nabídne nové zážitky a kde mohu znovu objevovat krásy přírody, obdivovat nová místa a cítit se jako pionýr v dobách dávno minulých.

Můj problém je, že když někam jedu, nerad jezdím nepřipraven do neznámých končin. Chci vědět, kde budu večer spát, chci vědět, co budu jíst. Zkrátka takové to dobrodružství jen ve dne a v noci zajištěný klid a pohodlí.

Proto jsem se domlouval s kamarádem, který celkem zná Chorvatsko, že pojedeme společně na kratší dovolenou do Chorvatska. On si s paní projde památky, já si se svou ženou projedu na kole nejbližší okolí a občas se vykoupeme v moři. Nakonec z toho sešlo, oni odjeli k moři sami a naše dovolená na kole nakonec taky dopadla dobře, i když jinde a jinak.

No když to nevyšlo s kamarádem, obrátím se na profíky, řekl jsem si a dal se hledat na internetu cestovní kancelář, která mi zajistí nejnutnější zázemí v pro mne neznámé krajině a navrhne cyklotrasy v okolí, aby mě nic nepříjemného nepřekvapilo. Cyklozájezdy do zahraničí nejsou ničím neobvyklým, takže mi hledání dlouho netrvalo. Navíc, pokud si vyberete cíl více na jih od naší země, můžete počítat s delší sezónou, tedy jet na dovolenou se svým kolem i v době, kdy u nás už je podzim, může pršet a výlety už nejsou nic moc.

Korsika_cyklo_Les Calanches_Michaela Poborská

To Chorvatsko si na kole určitě projedu a možná ne jednou. Ale taková Korsika na kole to musí být jiný zážitek. Divoká příroda v horách i přívětivé pobřeží Středozemního moře, hrdost místních lidí mísící se s historií této země, to vše může být zajímavým koktejlem a místem, kde určitě rád strávím příští dovolenou se svým kolem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..