Moja cyklodovolenka 2009 Šumava II.

Sušice

Prvý výlet

Hneď druhý deň po príchode na Šumavu som sa rozhodol vyjsť bikom na miestnu dominantu, vrch Svatobor nad mestom Sušice.

Vydali sme sa teda z Jiřičnej do mesta, trochu pokukali centrum mesta a potom podľa mapy na kopec. Kopček pred Hrádkom bol len zahrievací, skutočný kopec začal až po odbočke na obec Odolenov. Na dvoch miestach nejaký dobrák inštaloval lavičky pre odpočinutie, budiž mu poďakované. V rámci objektivity musím priznať, že sme pár razy bicykle tlačili, veď sme túto sezónu najazdili len 440 km. Buď nebolo počasie alebo bolo cez víkend kopa roboty. A Šumava nám to teraz zrátala.

Na vrchole kopca sú celkom tri veže. Najväčšia je vysielač rádiokomunikácií, potom ešte jeden vysielač a napokon turistická vyhliadková veža s reštauráciou. Ponuka slušná, ceny prijateľné. Za vyhliadku z veže sa platí, zpod veže pre stromy nevidno nič, okrem obilného sila v Sušiciach. Po obede sme sa vydali trasou na západ, nespevnenou cestou, tvorenou buď kamenivom alebo porozbíjanými tehlami a škridlami. Prevážne z kopca, takže stačilo len brzdiť a dávať pozor, aby sme sa nevybúrali. Od Svojšic sme už išli po asfaltových okreskách. Na Cihelnu krajina pekne stúpa a občas sme sa zapotili, ale premávka je tu slabá, takže pohoda. Najlepšia cesta bola od Hlavňovíc, pekne z kopca, občas rýchlosť dobre cez päťdesiatku. Povrch je tu nový, takže žiadny problém.

V Petroviciach sme sa stavili v penzióne Na mýte dať si kofolu a odtiaľ je to do Jiřičnej už len dva kilometre.

 


Cyklistická trasa 287972 – powered by Bikemap

 

Máme za sebou prvú šumavskú výpravu, trochu náročnú, ale sme spokojní a tak príjemne unavení. Máme za sebou pekne strávenú nedeľu, ale na pondelok si asi dáme niečo ľahšie.

 

Dodatek 2:

Původní článek vyšel na mém všehochuti magazínu, sem jsem ho přestěhoval se stejným datem a časem vydání, jako byl na původním místě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..