Mezi bezpečnostní prvky patří zvonek, světlo, ale bezpochyby i cyklistická helma

Pořídili jste si nové jízdní kolo a pomalu jej vybavujete? V první řadě byste rozhodně neměli zapomenout na potřebnou výbavu, která nesmí na žádném cyklistickém kole chybět. Mezi výbavu pochopitelně patří světla a zvonek, který můžete využít v případě nouze. Kdykoliv je potřeba na sebe upozornit, stačí zazvonit a máte vystaráno. Nemusíte tak na kolemjdoucí zbytečně řvát.

Vybavte zvonky i dětská kola

Zvonky byste jistě měli pořídit také svým dětem. U nich si s výběrem můžete více pohrát. Možná si říkáte, že na výběru zvonku není nic složité, ale věřte nám, že pár body se řídit musíte. Zvonek by měl být kvalitní, aby něco vydržel. Určitě s námi budete souhlasit, že chodit třikrát měsíčně pro nový zvonek se vám chtít nebude. Právě z tohoto důvodu se musíte nejprve dívat na kvalitu samotného výrobku.

V další řadě je důležité, aby byl zvonek dobře slyšet. Existuje několik druhů zvonků, a ne každý je v tomto směru stejný. Zatímco obyčejný zvonek sotva uslyší člověk stojící vedle vás, když si pořídíte kvalitní, bude jej slyšet i daleké okolí. U dětí si lze pohrát s výběre více, a to díky vtipným vzhledům. Od tramvajové houkačky, přes pistolku až po vtipné zvonky.

Snadné ovládání je podstatné

Říkáte si, že cinknout na zvoneček je jednoduché? Máte pravdu, ovšem ne ve chvíli, kdy jde o malé děti. Ty nemají v palcích takový cit. Zmáčknout tedy takový zvoneček jim dá hodně úsilí. Mimo jiné jim to strhne pozornost na zcela jinou činnost, než je řízení. Ovládání zvonečku musí být především přístupné i nejmenším dětem. U dospělých na tom tolik nezáleží. Myslete při výběru i na svou rodinu.

Teď se podíváme na upevnění zvonku. Ujistěte se, že máte zvonek dobře upevněny. Při špatné montáži může zvonek snadno upadnout na zem a buď to vy nebo jiný cyklista jej následně přejede. Jestliže koupíte kvalitní zvonek s dobrým zvukem v oficiálním obchodě, s instalací vám může pomoct samotná obsluha. Pokud tomu tak nebude, je velká pravděpodobnost, že bude na obalu návod.

Na kolo bezpečně

Stejnou pozornost věnujte i světlu. Tady se opět nevyplatí šetřit, protože světlo by mělo být součástí každého vybaveného cyklistického kola. Světlo je většinou děláno v několika režimech. V praxi to znamená, že můžete přepínat mezi několika typy osvětlení. Pokud nebude příliš velká tma, doporučuje se zapnout tzv. střídavé světlo, které neustále dokola bliká. Při jízdě v největší tmě se naopak doporučuje zapnout stálé světlo. To svítí pořád, jako byste jeli v automobilu.

Cyklistická helma je přímo nutností

Světlo a zvoneček je sice prvek bezpečnosti, ale bez cyklistické helmy nemá žádnou cenu. Při vybavování vlastního cyklistického kola věnujte svůj čas i výběru kvalitní helmy. Pokud jde o úsporu finančních prostředků, u výběru helmy se to už stoprocentně nedoporučuje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..