Lehký a výkonný vařič na cesty

S oblibou vyjíždím na kole v neznámé krajině tak, že se ubytuji v dobrém pensionu. Ráno vyrazím některým směrem a vím, že večer se po náročné jízdě na kole vrátím do teplé postele a najdu tam i něco k snědku. No stále častěji uvažuji o expedici. Tedy že bych projel krajinu odněkud někam, nikde nezůstával déle, než jednu noc. Láká mě opět spát ve stanu a jíst to, co si sám připravím. Až doteď mi k tomu chyběl kempinkový vařič.
 

K novému kolu jsem si koupil i solidní nosič na brašny a velké brašny, abych mohl vozit co nejvíce věcí s sebou. Ovšem představa klasické dvoukilové propan-butanové láhve a vařiče, kde cokoliv ohřát trvá strašně dlouho, mě nelákala. Neefektivnost tohoto způsobu vaření je pověstná. Hledal jsem lepší řešení. Nízkou hmotnost, velký výkon, lehké převážení na kole.

A našel jsem systém pro sport a cestovatele, cestovní vařič Jetboil. Systém proto, že umožňuje kombinovat několik druhů plynových bomb, vařičů a nástavných hrnců. Základ konstrukce z titanu dává vařiči vysokou pevnost a nízkou hmotnost. Ať už jdete na túru pěšky nebo jedete na kole, každé kilo je cítit a outdoorový vařič Jetboil váží od 345 do 790 gramů. Nejmenší má objem nádoby 0,8 litru, střední 1 litr, větší 1,8 a největší až 2,5 litru. Obslouží tedy výpravu o jedné osobě i skupinu až pěti osob. Přitom kompletní vařič jde složit do vnitřku varné nádoby a nezabírá žádné zbytečné místo ve vašem báglu.

FLASH-SAPPHIRE-BLUE-FLAME

Univerzální cestovní vařič typu Jetboil poslouží jak k ohřevu vody (na kávu, čaj) tak k vaření jídla (polévky, těstoviny, brambory…) a v zimě i k rozpouštění sněhu. Vodu uvede k varu za několik minut. Promyšlený systém upevnění vařiče k zásobníku plynu i varné nádobě zvyšuje efektivnost až na 80%, co je dvojnásobek běžných plynových vařičů. Přitom malý zásobník na 100 gramů plynu vám uvaří až 12 litrů vody. Tedy opět to snižuje váhu zátěže, kterou s sebou na výlet vezete. Neoprenový obal varné nádoby uchová teplý obsah po delší dobu. Piezoelektrický zapalovač zlepšuje práci s hořákem a nemusíte mít starost o zapalovač nebo zvlhlé sirky.

S plynovým vařičem Jetboil je cestování opět jednodušší. Využijete ho na expedici na kole, na zimním výšlapu na horách nebo jen tak, na chatě s přáteli. Další informace o vařiči Jetboil najdete na webu dodavatele.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..