Kam sa vybrať na cyklotúru v okolí Štrbského plesa

Popradské Pleso

Leto je v plnom prúde a s ním aj letná dovolenková sezóna, ktorá sa bude tento rok pre mnohých dovolenkárov niesť v domácom slovenskom duchu.

Okrem nádherných jazier a početných historických pamiatok sú jedným z najväčších turistických lákadiel naše veľhory – Vysoké Tatry.

Ubytovať sa môžete priamo v srdci Vysokých Tatier na Štrbskom plese, kde sa nachádzajú útulné apartmány Štrbské pleso.

Práve táto lokalita je skvelým východiskovým bodom nielen pre turistiku, ale aj cyklo výlety do okolia.

S deťmi na Popradské pleso

Cyklo výlet zo Štrbského na Popradské pleso je krásny cyklovýlet, ktorý zvládnu aj deti. Celá trasa je po asfaltovej ceste s turistickým značením. Prvých pár metrov je síce trochu náročných vďaka miernemu stúpaniu, po prekonaní tohto úseku vás však čakajú už len krásne výhľady na Mengusovskú dolinu a príjemná trasa až k plesu a chate.

Popradské Pleso
Popradské Pleso

Trasa začína pri železničnej stanici na Štrbskom plese a je značená modrou turistickou značkou.

Skvelé ubytovanie Štrbské pleso zoženiete len kúsok od východzieho bodu tejto rodinnej cyklotúry. Penzión Pleso je situovaný priamo v centre strediska a na recepcii vás na začiatok trasy radi navedú, ak si nebudete vedieť rady.

Pre zdatných cyklistov

Tatranská magistrála sa tiahne celými Tatrami, od Západných až po Belianske. Je to náročnejšia trasa, ktorú si však môžete rozkúskovať na viaceré časti.

Vedie do veľkých tatranských stredísk Smokovce, Tatranská Lomnica a Poprad. Odbočiť môžete do menších dedín na okolí Slavkova, Štrby, Podbanského a ďalších.

Pri objavovaní krásnych tatranských cyklotrás nezabudnite na výhodné Štrbské pleso ubytovanie, z ktorého sa pohodlne dostanete na začiatočné body rôznych cyklo chodníkov. Je to jednoduchšie ako voziť bicykle v aute.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..