Kam na kole Mikulov

Mikulov a jeho okolí nabízí skvělou možnost cyklovýletů do blízkého i vzdálenějšího okolí. V samotném městě i v okolních vesnicích nabízejí majitelé hotelů, pensionů i ubytování v soukromí mnoho míst k přenocování, vhodných na dlouhodobé dovolené i na krátkodobé pobyty, od nejlevnějších po luxusní. Cenově jsou přístupnější, než ubytovaní v nedalekých Lednicích. Jaké výlety na kole můžete absolvovat z Mikulova a jeho blízkého okolí?

Mikulov leží na jihozápadním úpatí vápencové hory Pálava, v těsné blízkosti hranic s Rakouskem a nedaleko vodní nádrže Mlýny/Věstonické nádrže. Je vinařským krajem, plným historických památek. To vše jsou základní fakta, která určují, jaké cíle si může cykloturista v tomto kraji vybrat. Nabídka je opravdu široká a pokud se rozhodnete v tomto krásném kraji strávit jen několik dní, rozhodně se budete chtít alespoň jednou vrátit a projet další nádherná místa v okolí Mikulova.

Mikulov-Ottenthal-14

Mikulov-Ottenthal-05

Podle úrovně své kondice si můžete na Mikulovsku vybrat trasy po rovině nebo do kopců. Můžete jezdit jenom po Moravě, nebo překročit na mnoha místech hranici do Rakouska. Pro ten případ doporučujeme cestovní pojištění. Okolí Mikulova je protkáno značenými cyklotrasami, vedoucími po okreskách i cyklostezkách. Dá se na kole jet i po silnici mezi Mikulovem a Pohořelicemi na severu nebo Valticemi a Břeclaví na východě, ale obě jsou velmi frekventované a jízdu na kole po nich nedoporučujeme. Nebo jenom po krátkém úseku jako propojení stezek pro cyklisty.

Na cestách kolem Mikulova potkáte desítky turistů různých věkových kategorií na různých typech kol. Jak silniční speciály, tak celoodpružená horská kola ale i crossová kola. Výjimkou nejsou ani elektrokola. Cyklisté jsou oblečeni v speciálních funkčních trikách ale i v obyčejném oděvu pro volný čas.

Cíle výletů u Mikulova

Na západ od Mikulova se cyklostezkou dostanete do Březí a Nového Přerova, odkud se můžete vrátit nebo pokračovat na jih do Rakouska. Nebo vjeďte z Mikulova přímo na jih do Rakouska. Vrátit se můžete přes Valtice, pokud vám nevadí kopce. Pokud kopce vyhledáváte, zvolte za svůj cíl hrad Falkenstein.

Falkenstein-03

Přes kopec Pálavu dvěma trasami dojedete i do Lednice. Nebo to vemte dokola přes Dolní Věstonice. Zde najdete spousty restaurací, kde se cestou občerstvíte a odpočinete si.

TriGracie

Přes Sedlec a Hlohovec dojedete do Lednice po rovině, cestou uvidíte mnoho replik antických památek, jako Apolonův chrám nebo Tři grácie. V Lednici nezapomeňte navštívit zámecký park (kola v parku můžete jen tlačit) nebo si dojet na umělou romantickou zříceninu Janův Hrad.

Januv-Hrad

Vynechat nemůžete ani Minaret na konci zámeckého parku.

Lednice

Cykloturisté s dobrou kondicí si mohou zajet prohlédnout radnici v rakouském Laa nebo do Hrušovan nad Jevišovkou. Málo frekventovanými okreskami dojedete i na sever do Pohořelic kolem vodní nádrže Nové Mlýny. Milovníky historických památek potěší prohlídka Valtic a samotného Mikulova. Významným pomocníkem vám bude mapa Mikulovska.

Mikulov a jeho okolí kromě zajímavých cyklotras nabízí taky nespočet možností stravování. Hlady tady trpět nebudete a určité si skvěle pochutnáte. Milovníci vinného moku zase mají mnoho možností ochutnat jak bílé tak červené.

Mikulov a jeho okolí je kraj cyklistům zaslíbený a jeho návštěvu byste neměli odkládat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..