Kam na kole Lednice

Výlety na kole po rovině, projížďky v krásné přírodě a v okolí historických památek. Pokud vaše srdce touží po dovolené v tomto stylu, vyrazte do jihomoravské Lednice a užijte si dovolenou podle svých představ. Zjistíte, proč je Lednicko-Valtický areál druhým nejoblíbenějším turistickým regionem v Čechách a proč sem rádo jezdí tolik cyklistů. A že pro jízdu na kole tady opravdu nepotřebujte dlouho trénovat.

Dominantou Lednice je bezesporu zámek a jeho velká a krásná zahrada s minaretem. Zámecká zahrada plynule přecházející v lesopark, je volně přístupná několika branami a brankami a je integrální součástí města Lednice. Pěší ji využívají i jako zkratku mezi ulicemi a my, návštěvníci města, jim můžeme jen závidět, že žijí v tak krásném prostředí.

Přímo v Lednici se nachází několik hotelů, penziónů a lázeňských domů a taky množství restaurací v různých cenových úrovních. Vybrat si ubytovaní na prodloužený víkend nebo na dvoutýdenní dovolenou není problém pro žádného turistu. A pokud by snad ve vašem volném termínu bylo obsazeno, ubytování najdete i v okolních několik kilometrů vzdálených vesnicích.

Jízda na kole v okolí Lednice je nenáročná, protože město leží na úplné rovině na řece Dyje. Přímo z města můžete zajet na několik kilometrů vzdálenou atrakci Janův hrad, co je umělá romantická zřícenina a odsud vede cesta směrem na Podivín, město ležící kousek od dálnice na Brno, nebo se vrátíte do Lednice asfaltkou. Polní cestou se dostanete i do zámeckého parku, kde je ale jízda na kole zakázána, chvilku ho musíte tlačit vedle sebe.

Januv-Hrad

Od zámeckého parku, na konci Lednice, vede turisticky značená cesta podél Dyje a později po hrázi Dyje až do vesnice Bulhary. Vrátit se můžete stejnou trasou přes les a louku nebo po asfaltové silnici přes Nejdek. Anebo pokračovat dále až do Dolních Věstonic na břehu vodní nádrže Nové Mlýny.

Jižně od Lednice máte na výběr silnici směr Valtice anebo podél železniční tratě cestu na Břeclav. Pokud pozorně budete sledovat turistické značení, nemůžete minout repliky antických chrámů, jako je Apolonův chrám nebo Tři grácie.

Tri Gracie

Území mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví je protkáno množstvím cest a cestiček, kde strávíte projížďkou na kole mnoho krásných chvil mezi poli, vinicemi a rybníky. Hlavní silnici mezi Břeclaví, Valticemi a Mikulovem nedoporučuji pro cyklisty, je tady silný provoz automobilů. Ovšem mimo tuto silnici mají cykloturisté v okolí Lednice k dispozici mnoho značených cyklotras.

A kdyby vás přestala jízda po rovině bavit, vždy můžete zabrousit na svahy Pálavy nad Bulhary a směrem na Mikulov anebo přes Valtice do Rakouska. Turistické hraniční přechody jsou tady na každém rohu a dokonce u Valtic najdete i museum železné opony, kde si nejen plotem, ale i stylovým bufetem na chvíli připomenete časy socializmu.

Hranice

Lednice a okolí nabízí nespočet možností procházek a vyjížděk na kole. Neztratit se v husté síti cest, cestiček a cyklotras vám pomůže podrobná mapa. V samotné Lednici i v okolí najdete rovněž mnoho míst, kde se dobře vaří a tak cílem vašich vyjížděk může být i samotný oběd nebo večeře. Lednicko-Valtický areál má rozhodně co nabídnout a pokud nejste vázáni povinnostmi dětí ve škole, vyplatí se navštívit Lednici i v září nebo o hezkých dnech v říjnu. Není tady tolik turistů a i možnosti parkování automobilu jsou o hodně lepší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..