Jízda na jízdním kole během podzimního období

Podzimní období vás nezastaví před jízdou na jízdním kole? Je to v pořádku. Určitě s námi bude plno lidí souhlasit, že je fajn mít koníček, který člověka baví a naplňuje, a to natolik, že se ho nevzdá ani během podzimního období. Musíte jen myslet na okolnosti, které se mohou přihodit. Jednou z nich je i fakt, že se brzo stmívá. Na co se během podzimního období připravit, pokud vyrážíte na jízdní kolo? Rozhodně není dobré přeceňovat své síly, protože se vám to dříve nebo později může vymstít. Společně se podíváme na potřebné body, kterých byste se měli držet.

Výběr oblečení

S největší pravděpodobností nám dáte za pravdu, že je potřeba zjistit, jaké bude venku počasí. Podle toho se následně oblečeme. Pokud udeří první podzimní teploty, pořádně se oblečte. Myslíte si, že se zpotíte, a tak budete vyjíždět jen v tričku? Děláte obrovskou chybu. Vždy je dobré být oblečen dle aktuálního počasí, a to i přes to, že se člověk začne během jízdy potit. Zároveň by člověk měl umět vybírat správné vrstvy oblečení. Co tím chceme říct? Je lepší si vzít na sebe více vrstev tenčího oblečení než jednu hrubou. Cyklista má tak možnost jednotlivé vrstvy sundávat. Nikdy by však na podzim neměl jet pouze v krátkém rukávu.

Náhradní triko, trenýrky a ponožky se hodí

Vždy se hodí mít u sebe suché oblečení. To platí převážně u těch cyklistů, kteří vyjíždějí na delší trasy. Pokud máte mokré oblečení, hrozí prochladnutí, jež nemusí skončit podle našich představ. Následně si nebudete moct na jízdní kolo sednout i několik dnů, což jistě nechcete. Pokud nechcete prochladnout, mějte u sebe vždy náhradní suché tričko, ponožky i trenýrky. Tak se budete udržovat v suchu. To je základem k úspěchu, co se týče jízdy na kole během podzimního období. Pokud cítíte, že jste ve vlhkém oblečení a nemáte náhradní, jeďte buď to domů, kde jízdu ukončíte nebo se alespoň převlečete.

Pomalejší, ale dostačující tempo

Během podzimního období je lepší jet pomaleji, za to však plynule bez přestávek. V momentě, kdy jste nucení zastavit, vystavujete se opět prochladnutí. Každá zbytečná zastávka vás vystavuje riziku. Pokud volíte delší trasy, pak se zaměřte na pomalejší, za to však plynulou jízdu. Je to rozhodně lepší než spěchat s tím, že vám při cestě dojdou síly a vy jste tak nucení zastavit.

Pitný režim a občerstvení

Jedinou přestávku si můžete udělat na jídlo a pití. Pít pochopitelně budete moct i za jízdy. To se ovšem nedá říct o jídle. Při zastávce se nezdržujte zbytečně dlouho. Není to ale o tom, sníst připravené jídlo do pár vteřin. V klidu se najezte a poté opět plynule vyjeďte na své tempo.

Světlo a blatníky

Na podzim bývá brzo tma. Kvalitní osvětlení by tak na vašem kole nemělo chybět, a to včetně povinných odrazek. Na závěr nezapomeňte ani na blatníky, zvlášť při cestě lesem, kdy se bahno může dostat na nepříjemná místa, mezi která patří i oči.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..