Jaký vybrat držák mobilu na kolo

I během jízdy na kole je možné bezpečně připevnit telefon k jízdnímu kolu. K tomu slouží držák na mobil. Během jízdy tak můžete sledovat například navigaci, která vás povede do vámi určeného cíle. Držáky jsou cenově velmi dostupné v řádu set korun. Jak takový držák na mobil na kolo vybrat, vám poradíme v následujícím článku.

Držáky na kolo jsou praktickým doplňkem každého kola. Díky kvalitnímu držáku budete mít svůj mobilní telefon neustále pod dohledem, takže můžete bez problémů sledovat spuštěné aplikace, které jsou určené k jízdě na kole. Samotný výběr držáku na mobilní telefon je velice jednoduchou záležitostí. Ve většině případů je důležité pohlídat si pouze velikost mobilního telefonu. Druhým kritériem při výběru může být také to, kam chcete držák umístit.

Typy držáků na mobilní telefon na kolo

Na současném trhu existují dva typy držáků. Prvním typem je držák bez ochrany mobilního telefonu, který se pomocí objímky připevní na řídítka. Výhodou těchto modelů je jednoduchá montáž. Dále disponují tím, že mobilní telefon jednoduše zacvaknete a on skvěle drží. Nevýhodou držáků bez ochrany je, že nejsou mobilní telefony chráněny před deštěm.

Dalším typem je držák na kolo s ochranou mobilního telefonu. Tento typ má vlastnosti pouzdra. Držáky dokonale chrání telefon nejen před deštěm, ale také před prachem.

Důležité parametry při výběru držáku na kolo

Při výběru držáku na mobilní telefon je důležité zaměřit se na jeho důležité parametry. Mezi tyto parametry patří:

  • způsob ovládání mobilního telefonu,
  • umístění,
  • velikost,
  • funkce
  • a pořizovací náklady.

Způsob ovládání mobilního telefonu

Prvním z důležitých parametrů při výběru držáku je způsob ovládání vašeho zařízení. U držáku se musíte zaměřit na to, aby váš mobilní telefon šel jednoduše zapnout a vypnout. U některých levnějších modelů se stává, že se mobilní zařízení dají těžko ovládat.

Velikost

Velice důležitým parametrem při výběru je také velikost, která musí odpovídat vašemu mobilnímu telefonu. Většina držáků je vyrobena na více typů zařízení, u kterých si jednoduše můžete nastavit šířku. Pokud byste koupili příliš velký držák, může vám telefon vypadnout. Výjimku tvoří držáky na míru. Ty jsou vyrobeny pouze na některé modely.

Umístění

Dalším kritériem je správné umístění držáku. Většina modelů se umístí na řídítka pomocí utahovacího šroubu. Pevné utažení vám zajistí bezproblémový chod a nebude hrozit pád držáku. Mobilní telefon se pak vkládá do roztahovacích pacek. Jejich výhodou je možnost roztažení na potřebnou velikost.

Funkce

Držáky na mobilní telefony nabízejí i rozšířené funkce. Velice oblíbenou funkcí je ochrana proti vodě. Tu využijete zejména v případě, že jezdíte i za nepříznivého počasí. Pozor si musíte dát i na to, aby byl voděodolný i váš mobilní telefon. Druhou funkcí je možnost nabíjení mobilního telefonu během výletu. K tomu slouží speciální držáky s vestavěným napájením z baterie.

Pořizovací náklady

Pořizovací náklady se u jednotlivých držáků na kolo velmi liší. Záleží především na typu držáku. Dále cenu ovlivňují výše uvedené parametry. Nejlevnější modely seženete již od 200 Kč. Nejdražší modely se mohou vyšplhat až na 2 000 Kč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..