Jaká je vhodná výbava na kolo?

Cyklistika stále více nabírá na popularitě. To může být jednak zásluhou výsledků našich cyklistů na vrcholových světových akcích, ale i tím, že kolo je nástroj, který přináší mnohé zdravotní benefity, můžeme ho využívat během téměř celého roku a při jízdě na kole se umíme příjemně odrelaxovať. Jízda na kole není vůbec náročný sport, pokud se ho jednou naučíte budete ho umět po celý váš život.

Pokud se rozhodnete s cyklistikou začít, musíte si pořídit kolo, které bude v dobrém technickém stavu. To na začátek docela stačí, ale pokud to myslíte vážně, je důležité investovat i do výbavy, která nám zážitky umocní a zároveň se může postarat o naše bezpečí. Mezi základní prvky nepochybně patří přilba, která chrání hlavu při případném pádu, brýle, které zlepšují viditelnost a chrání před slunečními paprsky, povětrnostními podmínkami, a nečistotami.

Investovat se vyplatí i v případě cyklistického oblečení. Komfort při jízdě na kole je důležitý, na kole se doporučuje speciální prodyšný, ale zároveň i savý, ochranný oděv. V létě sáhněte po cyklo dresech, na chladnější počasí si pořiďte kvalitní, nepromokavou cyklo bundu. I obuv je při jízdě na kole důležitá, ta jsou zaslouží největší pozornost, protože právě nohy jsou našim hnacím motorem. Proto si pořiďte speciální cyklo obuv, pro náročnější terény vám poslouží cyklistické tretry. Důležitou součástí při cyklistice jsou i rukavice, které pomáhají při lepším řízení a také pomáhají předcházet odřeninám, a mozolů.

cyklista

Co však nepatří do základní „výstroje“, jsou například cyklistické návleky. Ty jsou už dávno populární u profesionálů, ale díky jejich funkčnosti si je oblíbí každý. Základní druhy návleků jsou na ruce a nohy. Ty mohou být užitečným pomocníkem v případě, že vás zastihne nepříznivé počasí. Jejich výhodou je, že si je můžete kdykoli snadno nasadit, zda svléknout a jsou nenáročné na skladování, takže je klidně schováte do zadní kapsy vašeho cyklistického dresu. Návleky můžete využít v jakémkoli počasí. V létě ochrání před silným slunečním zářením, zda nečekanými přeháňkami (některé dokonce obsahují chladicí složku). V chladnějším jarním, zda podzimním počasí můžete sáhnout po termo návlecích, které nás ochrání před prochladnutím, zda nepříjemnými záněty v kloubech.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..