Jak vyčistit své jízdní kolo

Čištění jízdního kola je důležitý proces, bez kterého se neobejdete. Zašpiněné jízdní kolo nemusí mít takovou funkci, jakou výrobce předepisuje. Kromě toho je zbytečně těžší, protože zaschlé bláto přidává na váze. Mimo jiné se jízdní kolo může snáz poškozovat, nebudeme-li mu věnovat dostatečnou péči. Jestliže jej tedy nechcete mít každý týden v servise, je potřeba své jízdní kolo udržovat v čistotě. Jedině tak si zajistíte maximální možné funkce, jež vám vaše jízdní kolo nabízí. Víte, jak o takové jízdní kolo pečovat? Že ne? Pak je tento článek určen zejména pro vás.

Vodou jízdní kolo opravdu nepoškodíte

Mnoho lidí se vymlouvá, aby nemuselo tuto činnost provádět. Svému okolí sděluje, že voda jízdnímu kolu škodí. Je to podobné, jako byste umývali své auto. Také budete svůj vůz oplachovat vodou. V tomhle případě je to stejné. Je dobré začít vodou a kýblem. Pomocí kýble a vody zbavíte své jízdní kolo hrubých nečistot a prachu. Voda mimo jiné kolo nepoškozuje. To už se ovšem nedá říct o nečistotách a prachu, jež se na jízdním kole vyskytují. Právě toho byste se měli v první řadě bát. Nečistoty a prach mohou postupem času jízdní kolo poškodit natolik, že vám nezbyde nic jiného než vzít své jízdní kolo do servisu.

Čištění řetězu a pastorek

Rám a méně důležité funkce jízdního kola máte opláchnuté? Je potřeba se pustit i do čištění řetězu a pastorku. Právě tyto komponenty jsou na jízdním kole jedny z nejdůležitějších. Připravte si specializované přípravky. Mezi ně patří nejenom saponáty, ale i šampony, kartáčky, odmašťovadlo a oleje. Vždy si ale ověřte, že jsou vámi zakoupené výrobky opravdu určené pro čištění jízdního kola. Přesněji řečeno, zda je možné je použít k čištění řetězu a pastorek. Tuto činnost provádějte opatrně a důkladně. U čištění postupujte pomalu. Nejde tady o rychlost, ale preciznost. Jedině tak bude vaše jízdní kolo vypadat k světu.

Celý mycí set

Výše jsme popsali, jaké věci se vám budou k mytí hodit. Je možné ale pořídit i celý mycí set, určen pro mytí jízdních kol. K tomuto setu většinou dostanete i kýbl a návod. V tomto návodu bude přesně popsáno, kdy použít jaký mycí přípravek. Jaký zvolit postup tak, abyste docílili čistého jízdního kola. To se pochopitelně týká převážně důležitých funkcí jízdního kola. Mezi tyto důležité věci patří brzdy, řetěz a pastorky. Ano, je důležité mít čistě i jízdní kolo, co se týče rámu, ale sami nejspíš uznáte, že výše uvedené věci mají přednost. U nich byste měli strávit největší množství času.

Závěrem jeden tip

Jakmile použijete potřebné saponáty k mytí jízdního kola, nezapomeňte na očištění a opláchnutí vodou. To proveďte až na samotném konci procesu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..